Зеленський: Від експорту нашого продовольства залежить життя близько 400 млн людей у різних країнах

Президент України Володимир Зеленський 20 червня виступив із зверненням перед країнами – членами Африканського союзу. Текст виступу опублікувала пресслужба глави держави.

Зеленський говорив про продовольчу кризу, яку спровокувало повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

"Іще 23 лютого цього року такої проблеми не існувало. Вже – це правда – відбувалися незвичні інфляційні процеси в різних частинах світу. Різні держави вже спрямували колосальні грошові ресурси на підтримку економіки в умовах кризи через [пандемію коронавірусної інфекції] COVID-19. Однак не було нічого навіть схожого на дефіцит продовольства. Криза почалася саме 24 лютого, коли російський флот заблокував українські порти на Чорному й Азовському морях", – сказав президент.

Морський шлях – основний для експорту української аграрної продукції, повідомив Зеленський.

"Український аграрний експорт – це одна з основ стабільності глобального ринку продовольства. Україна – один з основних постачальників пшениці, соняшникової олії, кукурудзи. За експертними підрахунками, від експорту нашого продовольства залежить життя близько 400 млн людей у різних країнах світу. І якби не російська війна проти України, просто не було б жодного дефіциту на продовольчому ринку. Якби не російська війна, наші фермери й аграрні компанії змогли б забезпечити в цьому році рекордний урожай. Якби не російська війна, люди в Африці, в Азії та будь-де ще у світі не страждали б від катастрофічного зростання цін на продукти. Просто не було б такого катастрофічного зростання цін", – наголосив він.