Засіяли півмільйона гектарів: чи загрожують Чернігівщині проблеми з продовольством

На Чернігівщині вже засіяли 300 тисяч гектарів ярими культурами. Про це в коментарі Суспільному сказав директор департаменту АПР Чернігівської ОДА Олег Крапивний.

За його словами, під ярі культури використовується близько одного мільйона гектарів по всіх категоріях господарств. Враховуючи усі обставини, в департаменті агропромислового розвитку прогнозують, що в цьому році 70 % цих земель засіють.

Більше 200 тисяч гектарів уже засіяні озимими культурами.

«В попередні роки в області виробляли більше шість мільйонів тон зерна, для внутрішніх потреб області достатньо до одного мільйона тон. У Чернігівщини проблем із продовольством не буде», – говорить Олег Крапивний.

Щодо тваринництва, про втрати заявили чотири підприємства – це майже 400 голів вбитої росіянами великої рогатої худоби. За словами Крапивного, ці дані не коректні, бо ту худобу, яку російські військові з’їли, підприємства поки не рахували.

Загалом по області налічується 91 000 поголів’я великої рогатої худоби.

Нині в департаменті збирають у підприємців інформацію щодо вкраденої чи знищеної сільськогосподарської техніки, зруйнованих зерносховищ, тваринницьких комплексів. Ці цифри збиратимуть до кінця тижня.

Як сказав Крапивний, агропромисловий сектор отримує гуманітарну допомогу з-за кордону. До Чернігівської області їде 300 тисяч тонн насіннєвої картоплі з Франції. Нею зможуть засіяти близько 100 гектарів землі.

Джерело: https://suspilne.media