З Аграрного фонду зникло 340 мільйонів

 

Генеральна прокуратура 30 березня порушила справу за фактом завдання чиновниками Аграрного фонду збитків на суму 340 млн гривень державі. Про це повідомляє агентство "Українські новини" із посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

Згідно із повідомленням, установлено, що в березні 2011 року Аграрний фонд уклав із приватним підприємством договір на закупівлю зерна на суму 1,5 млрд гривень. Чинною на той момент законодавством операції за поставками зерна (крім їх першої поставки виробниками) звільнялися від сплати ПДВ. Незважаючи на це, цьому підприємству було перераховано в порядку повернення ПДВ 280 млн гривень.

Потім, наприкінці 2011 року, за дорученням Міністерства аграрної політики та продовольства посадові особи Аграрного фонду і приватного підприємства підписали додаткову угоду до договору, яка передбачала повернення Аграрному фонду коштів на суму 1,4 млрд гривень, сплачених за зерно. Приватне підприємство не здійснило повернення коштів. Разом з цим фонд уклав з ним ще одну угоду на придбання зерна за завищеними цінами.

Справу за цими фактами порушено відповідно до частини 2 статті 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем), частиною 2 статті 364-1 (зловживання влади посадовою особою), а також частиною 2 статті 366 (службове підроблення). Ведеться слідство.