Як захистити тварин від інфекційних хвороб?

Вакцинопрофілактика є найнадійнішим і перевіреним способом захисту тварин від інфекційних хвороб, ефективність якого оцінюється за допомогою контролю напруженості імунітету. Комбінована вакцина проти вірусних пневмоентеритів великої рогатої худоби й телят – БОВІМУН 4 – у своєму складі містить інактивовані віруси інфекційного ринотрахеїту, вірусної діареї, парагрипу-3 великої рогатої худоби з ад'ювантом у вигляді суспензії та живий атенуйований респіраторно-синцитіальний вірус великої рогатої худоби у вигляді ліофілізату.

Для формування захисних антитіл у вакцинованих тварин у дослідах, на лабораторних (кролі) та продуктивних (телята) тваринах визначено оптимальне співвідношення антигенів у вакцині та співвідношення антигени-ад'ювант, яке становить 60 / 40 відповідно.

Для виготовлення вакцини використовуються штами чотирьох вірусів. Зазначені віруси накопичують окремо в культурі клітин з відповідним титром інфекційної активності. Виробничі розплодки вірусів інфекційного ринотрахеїту, вірусів діареї та парагрипу-3 інактивують до повної втрати інфекційності й об'єднують між собою, додають ад'ювант, розливають у флакони. Культуральну розплодку респіраторно-синцитіального вірусу змішують зі стабілізатором і ліофільно висушують для збереження властивостей вірусного антигену в процесі зберігання вакцини.

Науковими співробітниками ТОВ «БІОТЕСТЛАБ» підібрані оптимальні умови культивування (походження та вік культури клітин, спосіб вирощування клітин і вірусу, множинність зараження, тривалість інкубації, обробка інфікованої культури, зберігання вірусної сировини), які дають змогу досягти значного рівня накопичення вірусних антигенів. Вірусні штами, що входять до складу вакцини, депоновані в установленому порядку в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів. Відпрацьовано режими інактивації кожного окремого вакцинного вірусу, що дозволило максимально зберегти їхні імуногенні властивості за повної втрати інфекційної активності. Дослідження вакцини БОВІМУН 4, проведені спільно з комісією Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів, свідчать про високу антигенну активність та безпеку розробленої вакцини. На підставі отриманих результатів вакцина БОВІМУН 4 зареєстрована в Україні й може бути використана для імунізації великої рогатої худоби

Більш детально про препарат Бовімун можна прочитати на сторінках січневого номеру та на сайті в матеріалах наших партнерів.