Як уникнути синдром ожиріння печінкі та нірок, жировий гепатоз птахів? Що необхідно для оптимального функціонування печінкі Вашої птиці?

Про це йде мова в матеріалі компании «Альфа-Вет» у вересневому номері.

 

Для досягнення високої продуктивності та швидкості росту досить часто використовують корми, збагачені вуглеводами та жирами, забезпечуючи птицю високим рівнем енергії. Це призводить і до негативних наслідків, таких як гіпертрофія серцевого м’яза та жирове переродження печінки і нирок. 

 

Специфіка жирового обміну курей-несучок та бройлерів

 

Застосування дієти, що містить високу кількість вуглеводів і жирів, а також малорухливість птиці сприяє збільшенню накопичення жиру в жировій тканині органів черевної порожнини, а саме у печінці та нирках. Відоме як синдром ожиріння печінки та нирок, жировий гепатоз птахів, це порушення метаболізму призводить до значного зниження продуктивності.

Як порівняти з ссавцями, синтез ліпідів у птиці відбувається в основному в печінці. При цьому синтезуються жири від перетворення жирної кислоти та надлишкових вуглеводів. Внаслідок гормонального впливу в печінці накопичується особливо високий вміст жиру (до 50% жиру в сухій масі). У бройлерів до 10–15% жиру в сухій масі може накопичуватися в печінці. Ця дуже жирна тканина печінки та жирова тканина черевної порожнини надзвичайно чутлива до окислення. Крім того, синдром ожиріння печінки та нирок, жировий гепатоз птахів у курей-несучок знижує несучість до 40%. Жирова дегенерація печінки та нирок також може призвести до зниження продуктивності, гіршої конверсії корму та випадків раптової смерті.

 

 

Поживний вплив метаболізму печінки

 

Через свою роль у метаболізмі жирів та печінки деякі вітаміни, вітаміноподібні речовини та мінерали можуть полегшити навантаження на печінку.

L-карнітин підтримує розщеплення жиру (енергетичний метаболізм) шляхом транспортування довголанцюгових жирних кислот у мітохондрії. В ряді досліджень було доведено зниження рівня внутрішнього жиру шляхом додавання L-карнітину.

Холін хлорид і бетаїн є відомими ліпотропними факторами, які також діють як донори метильної групи. При обміні речовин вони можуть поставляти потрібні метильні групи для різних способів синтезу (наприклад, для карнітину) білка, зокрема, у випадку відсутності метіоніну в раціоні харчування, додаткове доповнення холіном та бетаїном покращує конверсію і, таким чином, зменшує перетворення білків корму в підшкірний жир. Крім того, бетаїн є осмотично активний (осмоліт) і тим самим підтримує регулювання водного балансу.

Сорбітол є швидко доступним джерелом енергії, який перетворюється на глюкозу поза печінкою, стимулює жовчогінну та сечогінну дії, посилює перистальтику кишечнику. 

 

Для підтримки роботи організму та захисту печінки від жирового переродження і беручи до уваги вищеперераховані речовини, що мають позитивний вплив у регенерації клітин печінки, можна застосовувати препарат LOVIT Hepavent.

 

Рідка суміш активних інгредієнтів для оптимального функціонування печінки

LOVIT Hepavent – це прозора, розчинна у воді формула різних активних інгредієнтів, яка застосовується з питною водою. Підтримує оптимальне функціонування печінки, особливо в стресових ситуаціях (високий рівень продуктивності, тепловий стрес, стрес при транспортуванні, ветеринарне лікування, зміна раціону). Також препарат застосовують із перших днів життя птиці і в періоди інтенсивного росту та розвитку.

Склад: LOVIT Hepavent містить L-карнітин, бетаїн, холін хлорид, сорбітол.

Рекомендоване дозування: від 500 до 1 000 мл на 1 000 літрів питної води протягом 2–3 днів. Повторити за потребою.

Фармацевтична форма: рідка кормова добавка для прискорення метаболізму жирів. 

 

Переконливі переваги

 

Підтримує ефективне перетворення жиру з корму.

Зменшує ризик метаболічних розладів та накопичення жиру в печінці.

Сприяє покращенню водного балансу за допомогою осмотичного регулювання.

Має виражену антистресову дію, в тому числі при інтоксикації, зміні раціону, транспортуванні, а також при тепловому стресі.