Вітаємо Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) з ювілеєм!

Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів святкує 20-річчя

Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) відзначає 20-річчя з дня створення.

Відзначенню цієї дата та подальшому розвитку біотехнології в Україні була присвячена Міжнародна науково-практична конференція «Біотехнологія та її роль в забезпеченні здоров‘я людей та тварин», яка відбувається в Києві за участю провідних науковців, представників державного сектору, Верховної Ради України, міжнародних організацій та експертів.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, вітаючи учасників конференції, зазначив, що Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів за роки свого функціонування здобув поважний статус, досвід, напрацював серйозну наукову базу та сьогодні відіграє важливу роль в сучасній системі біобезпеки України.

«У період 2005-2016 років проведено атестацію 381 виробничої лінії та 37 відділів біологічного контролю на підприємствах України, які займаються виробництвом ветеринарних та імунобіологічних засобів», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, з 2003 по 2015 роки проведено контроль якості понад 15 тис. серій ветеринарних імунобіологічних засобів та 64 розслідування з рекламаціями на відповідні препарати.

Також щорічно проводиться експертиза досьє та апробування якості приблизно 50 імунобіологічних засобів, з метою перереєстрації – 100-120. Завдяки цій роботі на сьогодні в Україні зареєстровано 635 ветеринарних імунобіологічних засобів.

Володимир Лапа наголосив, що з метою виконання функцій з депонування та підтримання штамів мікроорганізмів, що використовуються для виготовлення та контролю якості біологічних препаратів, забезпечення ними біологічних підприємств, було створено Національний центр  штамів мікроорганізмів, депозитарій якого нині налічує 709 штамів мікроорганізмів.

З 2002 року на базі ДНКІБШМ функціонує Технічних комітет стандартизації №149, який провів експертизу понад 400 проектів нормативних документів, із них співробітниками Інституту розроблено 126 національних стандартів.

Крім того, надзвичайно приємно, що робота Інституту визнається і міжнародними інституціями.

У 2005 році в Інституті відкрита аспірантура за спеціальністю «Ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби  та імунологія». За час існування аспірантури навчалося 55 аспірантів, підготовлено 19 кандидатів наук та 3 доктори наук. У 2013 році відкрито спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій, а у 2016 – із захисту докторських дисертацій за трьома спеціальностями.

За останніми 5 років підрозділи Інституту були акредитовані за міжнародними стандартами з управління системи якості, Інститут отримав статут органу сертифікації персоналу в сфері ветеринарної медицину та органу сертифікації в сфері виробництва ветеринарних препаратів.

«Ми за всі ці роки бачимо прогрес, динаміку розвитку і бажання рухатися далі», - зазначив Голова Держпродспоживслужби.

Він привітав керівництво та колектив Інституту з річницею створення та вручив кращим працівникам подяки Держпродспоживслужби.

Довідково

Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) - провідна установа в галузі розробки, експертизи, реєстрації та контролю якості ветеринарних імунобіологічних препаратів. Інститут створено у 1998 р. на базі Київського філіалу ДНДКІ ветеринарних препаратів і кормових добавок. На сьогодні в Інституті працює 90 співробітників, із них – 1 академік НААН України, 1 член-кореспондент НААН України, 6 докторів та 14 кандидатів наук. Відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабінет Міністрів України 7 травня 1998 р. постановою № 637 "Про затвердження Положення про Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок та Положення про Національний центр штамів мікроорганізмів і порядок депонування штамів мікроорганізмів" поклав на Інститут обов'язки:

проведення наукових досліджень з розроблення нормативно-технічних документів з питань апробації імунобіологічних, біологічних, рослинних, хімічних, хіміко-фармацевтичних, інших засобів захисту тварин;

здійснення державного контролю за якістю, проведення стандартизації, експертизи і сертифікації засобів захисту тварин, матеріалів, обладнання, приладів, інструментів (далі - засоби для ветеринарної медицини), кормових добавок, сировини і продуктів тваринного походження, кормів тваринного та рослинного походження.

Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів на цей час є єдиною установою ветеринарної біотехнології в Україні, де виконуються роботи щодо реєстраційних випробувань ветеринарних імунобіологічних препаратів (як вітчизняного так і зарубіжного виробництва) та державного контролю їх якості.

 

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів