Викраденого російськими окупантами з Бучі мейн-куна білоруські волонтери повернули господарям

8-річний кіт породи мейн-кун на прізвисько Макс, викрадений російськими загарбниками у Бучі, після кількох місяців поневірянь повернувся до власників.

Власниця кота Олена розповіла, що її чоловік після російського вторгнення відвіз дружину та їхню півторарічну дитину до Житомира, а сам мав повернутися додому за улюбленцем та речами, але не встиг.

"Коли ми доїхали до кордону Київської області, почали телефонувати сусіди і говорити, що селище бомбардують і висадився десант. Ми зрозуміли, що повертатися нема куди", – сказала Олена.

У кота в мисках залишилася їжа та вода, але її вистачило б на кілька днів. Тоді жінка попросила сусідів розбити вікно і забрати кота собі, але вже пізно було – у будинку оселилися російські окупанти. На подвір'ї вони поставили свій БТР, а вздовж паркану загарбники вирили окоп.

"Сусід-дідусь не виїхав і з підвалу нам розповідав, що відбувається. Спочатку Макса бачили в селищі – він один такий рудий", – розповіла господарка тварини.

Проте потім окупантів вибили із міста, а разом із ними зник і кіт.

"Ми почали шукати Макса. Я сподівалася, що він живий і його вивезли волонтери, які рятували домашніх тварин. 38 днів я завзято вірила, що він живий. Без доказів, попри те, що всі писали, що в нашому селищі було пекло. Мабуть, задовбала всі фонди та волонтерські центри та групи підтримки Гостомеля та Бучі", – поділилася жінка.

Місяць тому Олені зателефонували з Білорусі: дівчина звідти розповіла їй, що породистого Макса викрали російські військові. Разом із ними кіт проїхав понад 300 км на броні російського БТРа поряд із вкраденою у мешканців Бучі та Ірпеня побутовою технікою.

У районі білоруського Гомеля мейн-кун втік від окупантів та прибився до місцевих жителів. На доказ цього білоруска надіслала Олені фото кота та нашийника з кулоном, на якому були контакти господарів.

Волонтери в Білорусі зробили тварині міжнародний ветеринарний паспорт та чіп, без яких кота б не випустили за кордон. Макса з документами передали на кордоні польським волонтерам, які допомогли воз'єднати його із сім'єю, яка зараз через війну живе у Чехії.

Джерело: https://donpatriot.news