Відбулася зустріч голови Держветфітослужби України з керівником Россільгоспнагляду

Вчора, в Москві пройшли переговори Голови Держветфітослужби України Володимира Горжеєва з керівником Россільгоспнагляду Сергієм Данквертом та головним ветеринарним інспектором РФ Євгеном Непоклоновим.

Під час зустрічі обговорювалися заходи, що вживаються українською стороною щодо ліквідації та недопущення подальшого розповсюдження захворювання свиней африканською чумою (АЧС) в Луганській області, які складаються з:

-​ чіткого зонування території навколо вогнища інфекції; -​ координації всіх дій з боку місцевих державних надзвичайних протиепізоотичних комісій;

-​ повної депопуляції дикого кабана на території Луганської області;

-​ облаштування карантинних ветеринарних міліцейських постів на дорогах;

-​ контролю за переміщенням підконтрольних державній службі ветеринарної медицини вантажів;

-​ заборони торгівлі на ринках живими свиньми, сировиною та тваринницькою продукцією з них тощо;

-​ ефективності структури національної служби ветеринарної медицини і т.і.

Крім цього, українською стороною було передано пакет документів, які вказують саме на дієвість заходів проти АЧС як в осередку хвороби, так і в першій та другій загрозливих зонах. Найближчим часом російська сторона надасть запитальник з цього приводу.

Держветфітослужба сподівається, що після надання відповідей, Россільгоспнагляд перегляне введення заборони на експорт до Російської Федерації свиней, сировини та продукції з них зі всієї території України, крім загрозливих зон у Луганській, Донецькій та Харківській областях.

За матеріалами Держветфітослужби