Вдалося подолати АЧС: Бельгія відновлює експорт свинини

Бельгійським експортерам свинини вдалося повернутися на зовнішні ринки, такі як Сінгапур чи В’єтнам, після того, як за останні 12 місяців жодного разу не повідомлялося про випадки африканської чуми свиней в країні.

Зараз АЧС виглядає як велика загроза для всієї Європи, оскільки вірус продовжує поширюватись. Так, цього місяця африканську чуму свиней вперше виявили у популяції диких кабанів на території Німеччині. Однак Бельгія та Чеська Республіка розглядаються як приклади успішної боротьби із хворобою, оскільки обидві країни отримали статус країн, вільних від АЧС.

Починаючи з цього місяця, Бельгія відновила доступ до ринку Сінгапуру та В’єтнаму, але обсяги експорту все ще залишаються низькими порівняно з тими, які здійснювались два роки тому. В даний час Німеччина, з метою стримування вірусу серед популяції диких кабанів в районі Одер-Шпрее, намагається вжити заходів подібних до тих, які застосовувались для боротьби з АЧС у Бельгії.

Тим часом, ситуація з африканською чумою свиней продовжує погіршуватись в деяких інших країнах-членах ЄС, таких як Польща та Румунія.

Джерело: https://meat-inform.com