Вчені Фінляндії розробляють вакцину від коронавірусу для тварин

Вчені Фінляндії працюють над створенням вакцини, що має захистити від зараження COVID-19 таких тварин, як норки і єнотовидні собаки.

Об'єднання хутрового звірівництва Фінляндії Fifur співпрацює в розробці препарату з дослідницькою групою університету Гельсінкі, зазначається в повідомленні Fifur, опублікованому у вівторок, 12 січня.

За словами керівниці групи доцентки Тар'ї Сірон, вірус становить загрозу не тільки для здоров'я людей, тож слід швидко і ефективно запобігти його поширенню серед тварин в сільському господарстві, хутряному звірівництві, а також в тваринному світі Фінляндії.

За даними фінської медіакомпанії YLE, фаза тестування вакцини може тривати кілька місяців. На відміну від тваринницьких ферм в інших європейських країнах — зокрема в Данії та Нідерландах — у Фінляндії досі не було виявлено зараження звірів коронавірусом SARS-CoV-2.

Нагадаємо, що стрімке поширення коронавірусу на тваринницьких фермах змусило владу Данії піти на радикальні заходи - з метою недопущення подальшого поширення хвороби було знищено понад 15 мільйонів хутряних звірів, зокрема, норок.

Крім того, влада країни заборонила до кінця 2021 року розведення хутряних звірів. Водночас тіла вбитих норок викопають. Рішення ухвалили у зв'язку із екологічною небезпекою для ґрунтових вод і прилеглих озер біля місць масового поховання тварин.

Джерело: https://coronavirus.tsn.ua