Унікальні системи «розумної» вентиляції нового покоління

Фінансовий успіх сучасних молочних господарств пов’язаний із благополуччям кожної тварини протягом усього її життя. Ще до народження теляти середовище, у якому воно буде зачате, народжене й вирощене, може визначати загальний стан здоров’я тварини, а також її продуктивність у доїльній залі.

Зокрема, значний вплив на молочну продуктивність і фертильність протягом усього життя кожної корови має тепловий стрес. Коли вона проводить понад 35 % свого часу за температурно-вологісного індексу (TВI), вищого від 65, частота її дихання перевищує 60 вдихів на хвилину (вд./хв), а ректальна температура становить понад 39 °С, то втрати молочної продуктивності та зниження показників запліднюваності стають дуже помітними.

Ось чому вкрай важливим є створення середовища, яке сприятиме комфорту тварин, їхній молочній продуктивності та репродукції.

Та чи завжди тваринники обирають найефективніше розв’язання даної проблеми?

Річ у тім, що системи вентиляції, які створювали років 10–12 тому, до сьогодні й морально, і технічно застаріли. До того ж, із настанням глобального потепління у світі разюче змінилися кліматичні умови, тобто середньодобова температура зросла навіть там, де раніше цього не спостерігалося. Тому й колишній підхід до вентилювання молочних ферм є пережитком минулого й не витримує жодної критики.

Компанія VES Environmental Solutions (США) ось уже кілька років проєктує вентиляційні системи нового покоління — з урахуванням потреб саме тварин, а не будівель. Високотехнологічні ентилятори VES із прямим приводом втягують свіже повітря в конструкцію, хвилеподібно спрямовують його на рівень тварини, обдуваючи й охолоджуючи її, а потім видаляють забруднене нагріте повітря.

Розташовані на достатній відстані один від одного й на висоті лише 2,4 м від підлоги вентилятори спрямовують свіже повітря безпосередньо на тварин, знижуючи їхню внутрішню температуру тіла, а також переміщуючи гаряче повітря, вологість і гази з виробничої зони до вихідних отворів.

Унікальна вентиляція від компанії VES має цілу низку безперечних переваг:

1. Під час розробки системи вентиляції, орієнтованої на тварин, перша мета полягає в тому, щоб кожні 24 години забезпечувати кожній корові базальну температуру тіла в 39 °С.

2. Друга мета тварино-орієнтованої вентиляції — мінімізація рівня та тривалості підвищення внутрішньої температури тіла корів у години пік, особливо під час їх перебування в доїльній залі та стійлі.

3. За рахунок більш потужного повітряного потоку, що видаляє вологу з підстилки, знижується ризик маститу, пневмонії та інших захворювань корів.

4. І нарешті, завдяки правильній організації середовища, орієнтованого на тварин, вентиляція не лише охолоджує корів і забезпечує їм свіже повітря, а й сушить підстилку та допомагає позбутися комах без використання хімікатів.

Результатом усього цього є більша кількість молока, стабільніша репродукція та нижчі витрати на забезпечення здоров’я тварин.

На кожному вентиляторі VES, обладнаному жалюзі, встановлено блок управління, за допомогою якого — вручну або дистанційно — можна виставити всі необхідні параметри. Загалом у ньому передбачено 750 (!!!) команд, тобто опцій для налаштування й коригування ефективної роботи вентиляційної системи.

Також новітня система вентиляторів VES, що працюють на основі найефективніших у світі двигунів, мінімізує витрати на електроенергію та технічне обслуговування й максимізує прибуток і потенціал ферм. Завдяки їй можна позбутися зайвих витрат і неприємностей, пов’язаних із несподіваними проблемами та простоями.

На двигуни свого виробництва компанія надає 3 роки гарантії, а на самі вентилятори дія довічна гарантія!

На початку 2021 року сталася важлива подія — відбулося злиття компанії VES Environmental Solutions із компанією Artex Barn Solutions, відомою своїми високотехнологічними виробами для тваринництва. Об’єднаний VES-Artex належить компанії Turntide Technologies, що базується в Кремнієвій долині.

Ексклюзивним офіційним представником компанії VES-Artex в Україні є ТОВ «Лакта Люкс» (директор — Олексій Васильович Гарбуз). Новітнє вентиляційне обладнання вже встановлено вітчизняними спеціалістами в корівниках ТОВ «Агрофірма імені Довженка» (Полтавська обл., Шишацький р-н, с. Гоголеве).

ТОВ «Лакта Люкс»

(097) 901-38-18

(095) 396-75-15

lactalux.garbuz@ukr.net

www.lactalux.ua

Докладніше про це читайте в лютневому номері (№ 2, 2021) журналу «ТС» та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/garbuz_0.pdf