У Стадниці приготували понад 10 тисяч банок тушонки для ЗСУ

У селі Стадниця Вінницького району приготували понад 10 тисяч банок тушонки для захисників України. Спочатку починали з вареників для тероборони та плетіння маскувальних сіток, а нині налагодили “фабрику” з виробництва тушкованого м’яса для військових. 

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.

Жителі села Стадниця щодня збираються біля колишнього шкільного приміщення, щоб забезпечити харчами передову. Мешканці підхопили ідею, організувалися та налагодили процес виготовлення тушонки. Залучені до виробництва мешканці сіл Стадниця та Гавришівка.

“Дуже приємно, що в моєму оточенні такі добрі люди. Всі дуже швидко відгукнулися: хто чим може, тим і допомагає. Жителі Гавришівки, наприклад, підтримали фінансово і підручними матеріалами - приносили банки та кришки для консервації. В хід йде свинина та курятина від наших партнерів. Ми дуже прагнемо допомогти військовим і я розумію, наскільки це важливо для них. Тим паче з нашого округу чимало хлопців пішли боронити Україну”, - розповів староста Стадницького старостинського округу Владислав Яклюшин

За тиждень вже встигли віддати на передову дві партії тушкованого м’яса та встигли отримати подяку від захисників. Наразі переробили тону курятин, з якої отримали близько трьох тисяч банок. Нині у хід пішла свинина, де з двох свиней вийде близько 250 банок тушонки, а ще сало та паштет. 

“Тушонка - це продукція, яка дуже довго зберігається. Ми практично всю громаду задіяли до роботи. Виготовленням займаються близько 100 людей, це як жінки, так і чоловіки - в кожного свій рецепт, оскільки готують вони вдома, а ми вже “закатуємо” і фасуємо. Все робимо стерильно та смачно, як для себе”, - розповіла координаторка Ганна Збавитель.

Поки в одному приміщенні господині нарізають м’ясо та “закатують” готову консервацію, в іншому понад 10 людей займаються фасовкою. Атмосфера нагадує мурашник, адже усі зайняті роботою. Одні клеять на скло етикетки з побажаннями швидше повернутися, а інші складають банки в коробки, обережно обгортаючи їх картоном, щоб не побилися. А перш ніж заклеїти, обов’язково вкладають дитячі малюнки - ці листівки підбадьорюють українських воїнів.

Джерело: https://vinbazar.com