У США хірурги зробили першу у світі пересадку серця свині людині

Американські хірурги провели операцію з пересадки серця мешканцю Мериленду. Це перший у світі випадок, коли як донор органів для людини виступила генномодифікована свиня, пише USA Today.

Пацієнтом став 57-річний Дейв Беннетт, який погодився на цей експеримент, сподіваючись вижити. Хірургічне втручання відбулося у п’ятницю, 7 січня, і тривало дев’ять годин. Тепер у грудях у чоловіка б’ється серце однорічної 108-кілограмової свині, виведеної спеціально для цього випадку.

Беннетт може дихати самостійно, але він підключений до апарату ЕКМО, який перекачує та насичує киснем кров поза його тілом. Медики планують поступово його вимкнути.

В анамнезі у чоловіка, який раніше не скаржився на здоров’я, погіршення самопочуття у жовтні 2021 року. Він почав відчувати сильний біль у грудях. У медичний центр він потрапив із сильною втомою та задишкою. Лікування, яке тривало два місяці, не дало успіхів. Програми трансплантації відмовили йому у пересадці серця. Також він не підходив для операції із впровадження штучного серцевого насоса через неконтрольовану аритмію.

За даними видання, зараз у черзі на трансплантацію органів стоять понад 100 тис. осіб, щороку близько шести тисяч із них помирають, не чекаючи цього моменту. Близько трьох тисяч американців на рік отримують нове серце, 20% з тих, хто потрапляє до списку очікування, вмирають в очікуванні, або їхнє здоров’я погіршується настільки, що операція стає неможливою.

Органи свиней схожі на людські. Якщо операція хірургів із Мериленду буде успішною, це дасть надію на насичення попиту на донорські органи.

Нагадаємо, у 2019 році британський хірург передбачив, що через три роки людям почнуть пересаджувати серця свиней. А восени 2021 року американські медики пересадили людині свинячу нирку.

Джерело: https://vsviti.com.ua