У рамках роботи Регіональної Комісії МЕБ українська делегація провела переговори з компетентними органами ряду країн

Делегація України на чолі з Першим заступником Голови Держпродспоживслужби, Делегатом МЕБ від України Андрієм Жуком взяла участь в офіційному відкритті 28-ї Регіональної Комісії МЕБ по Європі, під час якої були представлені перспективні регіональні пріоритети та важливі теми для Європейського регіону.

Упродовж цього заходу українська делегація провела двосторонні зустрічі з колегами із Білорусі, Казахстану, Литви, Угорщини та Польщі, під час яких обговорювалися поточні питання у сфері експорту й імпорту підконтрольних товарів, профілактики та ліквідації небезпечних хвороб тварин.

Зокрема, з білоруською стороною обговорено ряд нагальних питань щодо розширення об’ємів взаємної торгівлі, зокрема узгодження форм сертифікатів для експорту та імпорту підконтрольних товарів, інспектування підприємств з метою надання права доступу на ринки обох країн.

У рамках технічної зустрічі з представниками делегації Республіки Казахстан вчергове українська сторона підняла питання про зняття обмежень із України щодо високо патогенного грипу птиці. Крім того, сторони обговорили можливість доступу ветеринарних препаратів українських виробників на ринок Республіки Казахстан. 

Також підписаний оригінал Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 роках був переданий керівнику компетентного органу Угорщини – таким чином процедура укладання Угоди була звершена.

Під час Регіональної Комісії Делегат МЕБ від України Андрій Жук провів важливу зустріч з Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин пані Монік Елуа, у рамках якої він наголосив на зацікавленості України у проведенні PVS follow up місії з метою оцінки та удосконалення національної ветеринарної служби. 

Також відбулася зустрічі української делегації під керівництвом Андрія Жука з Президентом Регіональної Комісії МЕБ по Європі паном Марісом Балодісом. У рамках переговорів Голова української делегації відзначив наміри України доєднатись до діяльності робочої групи Регіональної Комісії МЕБ по Європі, у рамках якої приймаються важливі рішення як для регіону, так і для світової політики у сфері здоров’я та благополуччя тварин.

Крім того, Андрій Жук взяв участь в обговоренні щодо імплементації рекомендацій МЕБ і перешкод у їх застосуванні, наданих за результатами попереднього засідання Регіональної Комісії, яка відбулась у вересні 2016 року, зокрема щодо боротьби зі сказом та проведенні пероральної імунізації м’ясоїдних тварин, а також стосовно внесення змін у рекомендації щодо заразного вузликового дерматиту ВРХ.

Також в рамках роботи Регіональної Комісії заступник Директора Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок, Національний координатор МЕБ по роботі з ветеринарними препаратами Юрій Косенко виступив із доповіддю щодо обов’язкого використання протимікробних агентів, а також про важливість контролю за їх розповсюдженням у рамках стратегії боротьби з антибіотикорезистентністю.

 

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів