Тисячі незгодних з планами уряду фермерів з’їхалися на протест у Нідерландах

Тисячі фермерів з’їхалися на своїх тракторах до центральних Нідерландів, виступаючи проти планів уряду щодо обмеження викидів оксиду азоту та аміаку.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство АР.

Тисячі фермерів їхали у своїх тракторах дорогами та автомагістралями Нідерландів, прямуючи на масову акцію протесту до села Стро, де місцевий фермер вирішив зібрати тисячі однодумців. 

Національне управління інфраструктури закликало автомобілістів відкласти свої поїздки, оскільки колони тракторів, що повільно рухаються, ігнорували заклики не користуватися автомагістралями.

У Гаазі, неподалік від парламенту, кілька десятків фермерів та їхніх прихильників зібралися на сніданок рано-вранці в середу, перш ніж вирушити на акцію протесту. Деякі були одягнені у футболки з написом "Немає фермерів, немає їжі".

Раніше цього місяця уряд зобов'язав фермерів скоротити викиди до 70% у багатьох місцях біля природоохоронних територій, і до 95% в інших місцях.

Правляча коаліція виділила додаткові 24,3 мільярда євро на фінансування змін, які, ймовірно, змусять багатьох фермерів різко скоротити поголів'я худоби або зовсім позбутися її.

Проти планів, які мають бути реалізовані урядами провінцій, виступили навіть члени власної партії прем’єр-міністра Марка Рютте та інші члени його коаліції.

Сільське господарство є ключовим сектором економіки Нідерландів, експорт якого минулого року становив майже 105 мільярдів євро. 

Джерело: https://www.eurointegration.com.ua