Тиск зростання витрат загрожує виживанню європейського виробництва молока: EMB

Європейська молочна рада попереджає, що збільшення витрат загрожує виживанню молочних фермерів і виробництву молока в Європі.

Представники галузі заявили, що, незважаючи на «невеличку» тенденцію до зростання цін, будь-яке їх підвищення не може компенсувати «екстремальне зростання» витрат, з якими стикаються фермери.  Ціни на такі ресурси, як добрива, корми та електроенергія, за останні місяці зросли.

Як стверджує Європейська молочна рада (EMB), у Німеччині в землі Північний Рейн-Вестфалія, «головні молокозаводи» в лютому пллатили молочним фермерам 44 центи за кілограм молока.  Асоціація фермерів відзначила, що це було підвищення закупівельної ціни на молоко, але наголосило, що цього «далеко недостатньо», щоб компенсувати середнє підвищення, з яким стикаються молочні фермери, за підрахунками Сільськогосподарської палати землі, на 10 центів.  Таким чином, загальні витрати виробництва становлять 53 центи/кг молока.  А ціни продовжують зростати, наголосили в EMB.  Наприклад, у квітні ціна на білковий корм з ріпаку вже перевищила 500 євро за тонну.

EMB також повідомила, що у квітні 2022 року у Португалії було повідомлено про зростання цін на дизельне паливо на 62% відносно минулого року, на 77% на кукурудзу та на 140% на азотні добрива. У Франції витрати на електроенергію зросли приблизно на 30%, а витрати на добрива протягом року зросли більш ніж на 80%.

Ситуація вже впливає на європейське дійне стадо, повідомили в EMB.  Повідомлення, що надходять з таких країн, як Італія та Нідерланди, свідчать, що через різке зростання цін на корми все більше виробників змушені відправляти своїх дійних корів на забій.

«Ця неймовірно напружена ситуація нині змушує багатьох фермерів припинити виробництво молока та руйнує сільськогосподарські структури в ЄС до небезпечного рівня», — попередила президент ОАВ Сієта ван Кеймпема.

Виконавчий комітет EMB заявив, що «вимагає» коригування ціни, що сплачується фермерам, щоб компенсувати зростання вартості виробництва продукції.

За словами члена Виконкому EMB Ельмара Ханнена, необхідно вжити негайних заходів.  «Крім того, кількість фермерів катастрофічно скорочується – це найгірше, що може статися з нами в Європі.  Оправитися від цього буде неможливо.  Це швидке завмирання сектору, безсумнівно, призведе до труднощів у виробництві продуктів харчування в Європі».​

Далі Ханнен каже, що сільськогосподарський сектор без «життєздатних» малих ферм буде «високоіндустріалізованим», що означає, що він «не в змозі» буде вирішувати необхідні питання переходу до менш шкідливі для навколишнього середовища методи виробництва.

EMB закликає осіб, які приймають рішення, зробити ряд кроків для покращення економічних перспектив європейських молочних фермерів, підтримуючи тим самим виробництво молока, яке зможе стати більш стабільним і стійким у майбутньому.

Джерело: https://infagro.com.ua