Свинарство потребує уваги не лише інвесторів, а й держави, - експерт KSG Agro

Свинарство потребує уваги не лише інвесторів, а й держави. Про це заявив голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов на першому засіданні Інвестиційної ради Дніпропетровщини, що відбулося в Дніпропетровській ОДА.

У Дніпрі відбулося перше засідання Інвестиційної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації (ОДА), до складу якої увійшли представники найбільших підприємств Дніпропетровщини та зарубіжних компаній. Одним з ключових учасників ради став голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.

«Інвестиційна рада може стати ефективним майданчиком для комунікації між інвесторами та владою в регіоні, - зазначив у своєму виступі Сергій Касьянов, - Ми концентруємося на АПК, зокрема на свинарстві, тому готові взяти участь в реалізації інвестиційних проектів в цьому напрямку. Поки складно прогнозувати, як буде розвиватися АПК в 2020 році, адже це залежить від різних факторів. Зокрема, від роботи Кабміну та профільного міністерства, організації фінансування, доступності банківських кредитів, лізингових програм та ін.».

За словами Сергія Касьянова, на даний час агрокомплекс спеціалізується на рослинництві й тваринництві,  бачить багато напрямків для інвестицій саме в цих сферах. «Це в інтересах регіону і держави, оскільки мова йде про ті сектори економіки, які працюють на ВВП, виробництво продукції з високою доданою вартістю для внутрішнього споживання та експорту», - зазначив аграрій.

«Втім, якщо виношувати плани інвестування, то свинарство вимагає уваги не лише інвесторів, а й держави, - впевнений Сергій Касьянов, - Це пов'язано з тим, що з такими проблемами, як африканська чума свиней (АЧС), наша країна може залишитися без власного виробництва свинини та сала».

На думку голови Ради Директорів KSG Agro, інвестиції не зможуть поліпшити ситуацію в тваринництві, зокрема, в свинарстві, без ефективної системи державної підтримки, спрямованої на забезпечення біобезпеки та профілактики поширення АЧС.

«Держава зобов'язана підтримувати виробників свинини в фінансуванні заходів щодо забезпечення біологічної безпеки та профілактики поширення АЧС, які збільшують собівартість свинини. Потрібна продумана система компенсацій виробникам збитків в разі спалахів АЧС, щоб вони не намагалися будь-якими способами збути інфіковану продукцію в торгові мережі», - резюмував Сергій Касьянов.

ДОСЬЄ

 KSG Agro - один з провідних агрохолдингів України, європейська інноваційна група компаній, яка працює за принципом вертикальної інтеграції. Акції холдингу включені до лістингу Варшавської фондової біржі. KSG Agro входить до складу Європейської бізнес-асоціації (EBA).

Основною діяльністю компанії є обробка землі та виробництво сільськогосподарських культур, а також виробництво свинини. Починаючи з вересня 2014 року, KSG Аgro реалізує нову стратегію розвитку, згідно з якою компанія розвиває найбільш перспективні проекти, в першу чергу свинарство, а також рослинництво.