Страуса, якого дивом не вбили і не з’їли окупанти, відправили до нового дому і підібрали самочку

Страуса, якого ледь не вбило російськими снарядами, а потім на нього полювали окупанти, але він вижив і тепер отримав нове житло.

У селі Здвижівка, неподалік Бородянки, селяни врятували страуса. Птах разом із людьми пережив окупацію ы бродив вулицями. Люди спочатку його жаліли, а коли він почав толочити їм городи, стали шукати фахівців, аби ті забрали птаха.

Він єдиний зі своїх сородичів, хто який пережив окупацію. Ферму, де жило зо тридцять птахів росіяни розбомбили, кого не вбило снарядами – з’їли. А цей прибився до людей. У нього навіть з'явилась годувальниця, яка назвала його Гуком.  Місцеві намагались самі його зловити, та марно. «Ми заганяли, людей 10, два  рази на ферму. Так вын проривається», - кажуть селяни.

Після невдалих спроб, люди почали шукати господаря ферми, аби той його забрав, але там вже припинили брати слухавку.  Лишати птаха на самовигулі селяни не хотіли, бо було - шкода і птаха, і себе - він топче городи і буває надто агресивний. «Одного чоловіка він вдарив, так він з гіпсом ходив 2 місяці», - розповідають люди.  

Хто може вивезти страуса із села, шукали місяць, дійшли до журналістів ТСН. Вони приїхали разом зі спеціалістами служби порятунку тварин. Операція з відлову страуса видалась не з легких. На одного птаха знадобилось троє кремезних чоловіків. Аж із четвертої спроби страуса таки впіймали. Найскладніше, кажуть спеціалісти, не лише наздогнати птаха, а й натягти на голову мішок. Але це потрібно, бо коли йому закривають очі, він заспокоюється, бо інакше може й добряче вдарити. А ще треба міцно тримати за крила, бо і ними може відгамселити з переляку. Цей птах важить щонайменше 250 кілограмів, кажуть спеціалісти. Тож ведуть до спецпричепу аж утрьох.

Птаха привезли у національний парк Межигір’я, де живуть багато страусів. Тут на нього вже чекали і заздалегідь підготували вольєр.

Ветеринар Олексій каже, що видно, птах не старше 4 років і здоровий, але трошки переляканий.

Кілька днів птах побуде на карантині у вольєрі, бо має трохи заспокоїтись та адаптуватись. А згодом йому підселять подружку. Одна вільна самка тут якраз давно чекає на кавалера.

Джерело: https://tsn.ua