Стартувала 33-тя найбільша міжнародна торговельна виставка органічних харчових продуктів BIOFACH 2022

Стартувала 33-тя найбільша міжнародна торговельна виставка органічних харчових продуктів BIOFACH 2022, яка традиційно проходить у Нюрнберзі, Німеччина, з 26 до 29 липня 2022 року.

 

Цьогоріч Україна представлена 2-ма стендами загальною площею 200 м2 (4A-511 та 3А-628). Один з них — Національний павільйон України «Organic Ukraine Business Hub», який організували державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» спільно із Громадською спілкою «Органічна Україна» у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за підтримки ПРООН і Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D). Учасниками Національного павільйону України є 21 компанія-виробник органічних продуктів, детальніше ознайомитися з профілями компаній-експонентів можна за посиланням.

Впродовж наступних 4 днів виставки понад 30 українських компаній презентуватимуть органічну продукцію та розкриватимуть експортний потенціал органічного сектору України на найбільшому міжнародному торговельному заході галузі.

Андрій Ремізов, керівник «Офісу з розвитку підприємництва та експорту» очолив офіційну урядову делегацію України та взяв участь у робочих зустрічах із представниками міністерств різних країн, міжнародними організаціями та учасниками органічного ринку задля побудови довгострокового партнерства та подальшого розвитку органічного сектору в Україні. Він презентував потенціал органічного сектору України під час виступу на сесії Центральної та Східної Європи «Органічні цілі в тіні війни – Як військовий конфлікт впливає на аграрну політику країн Центральної та Східної Європи», що відбулась в межах міжнародної торговельної виставки органічних харчових продуктів BIOFACH 2022.

 

Серед ключових тез виступу:

 

  • близько ⅕ органічних земель України наразі знаходиться під окупацією росії;
  • незважаючи на блокування портів, логістичні проблеми та обмеження експорту окремих категорій продукції, українські органічні експортери мають гарні показники за перше півріччя 2022 року, що є результатом великої праці у складних умовах;
  • $4,29 млрд     — сума загальних збитків від війни в сільському господарстві України (дані з дослідження Київської школи економіки за червень 2022 року)
  • 42% операторів органічного ринку продовжують вирощувати органічну продукцію, не віддаючи перевагу переходу до неорганічного виробництва;
  • 70% операторів ринку частково/повноцінно продовжують працювати, у той час як 23% відновили або планують відновлення роботи після усунення пошкоджень або інших обставин;
  • 50% виробників органічної продукції бажають продовжити органічне виробництво, проте потребують додаткових ресурсів або змін у маркетинговій стратегії;
  • 15% виробників органіки віддають свою продукцію на потреби ЗСУ та біженців.

 

Дані взяті із прес-релізу об’єднання «Органічна ініціатива» щодо ситуації в органічному секторі України після 5 місяців широкомасштабного вторгнення росії (за результатами опитування органічного бізнесу, липень 2022).

 

Слідкуйте за новинами організаторів Громадською спілкою «Органічна Україна» та державної установи «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» щодо досягнень України на BIOFACH 2022.