Скільки свиней утримується в господарствах ЄС?

За попередніми даними Євростату, загальна кількість свиней у країнах-членах ЄС становить близько 131 млн. голів, що на 1,3% більше, ніж минулого року

Велику роль у загальному прирості поголів’я зіграло зростання кількості свиней у таких країнах як Польща, Данія та Іспанія. Іспанія найбільше сприяла збільшенню загальної чисельності цих сільськогосподарських тварин в ЄС. Річний приріст поголів’я у цій країні склав 911 тис. голів.

Натомість, через нові екологічні вимоги та низку інших факторів, у Нідерландах кількість свиней за рік скоротилась на 185 тис. голів.

Крім того, популяція свиней в Німеччині також продовжувала скорочуватися (-479 тис. голів). Через те, що африканська чума свиней АЧС порушує перспективи експорту свинини з країни, зниження поголів’я свиней може продовжитись.

У країнах Євросоюзу зросло і поголів’я свиноматок. Наразі воно складає 10,1 млн., що на 0,5%, більше, ніж минулого року. Також майже на 1 млн голів зросла чисельність свиней вагою більш ніж 110 кілограмів, наразі воно складає 7,6 млн голів.

Джерело: https://meat-inform.com