Скажемо «ні» біоплівці в системі напування!

Важливість чистої та прісної питної води часто недооцінюється. Існує кілька факторів, які впливають на здоров’я птахів, але питна вода безумовно є одним з найважливіших.

Оптимальна якість питної води безпосередньо впливає на отримання оптимальних результатів розведення птиці.

Усі великі комерційні птахокомплекси давно вже перейшли на закриті системи напування, щоб зменшити ризик потрапляння у воду пилу, кормів, пір’я та посліду.

Однак, тепер виникла проблема: закрита система напування не дає змогу побачити, чи є у воді забруднення, до того ж, це не означає, що вода не забруднена бактеріями, грибками та мінералами, які роз­виваються в повільному потоці води, багатої на поживні речовини.

Також якість води залежить від наявності в ній шкідливих речовин, які визначають смак, твердість і показник pH води, а значить, і те, чи є вона придатною для споживання тваринами.

Ще однією з основних проблем, яка може виникнути у закритій системі водопостачання, є розвиток біоплівки. Вапно, залізо та марганець, поміж іншим, сприя­ють утворенню твердої структури з внутрішнього боку лінії напування, яка затримує залишки лікарських препаратів, що з легкістю пристають до стінок лінії. Цукри, котрі містяться в цих залишках лікарських препаратів, є ідеальним середовищем для розмноження бактерій та грибів, які утворюють тонкий шар на внутрішньому боці лінії, що називається біоплівкою. Такий шар захищає шкідливі мікроорганізми від дії антибактеріальних засобів.

Вода повільно тече в закритих системах напування, а це означає, що біоплівка може розвиватися дуже швидко. Занадто тепла вода також може стати ідеальним дже­релом розмноження біоплівки, тому надто важливим є стеження за її утворенням з метою негайної протидії появі такого шару мікроогранізмів.

Наявність біоплівки в лініях напування може мати серйозні наслідки. Передусім, ефективність лікарських засобів, які надходять до птиці з водою, може значно знизитися, що негативно впливатиме на здоровий розвиток птиці та на кінцеві результати виробництва.

Одним із найпростіших та найефективніших способів запобігти утворенню біоплівки є звичайне промивання. Зауважимо, що важливо ретельно промивати та очищувати лінію й після використання медикаментів. Під час промивання та очищення змиваються основні джерела розмноження біоплівки та попереджається розмноження бактерій.

Автоматична система промивання – це ефективне рішення для регулярного та легкого промивання ліній з метою запобігання утворенню біоплівки. За допомогою комп’ютера, після встановлення персоналізованої програми, можна контролювати весь процес. Ви визначаєте частоту, з якою комп’ютер повинен промивати систему, які лінії напування слід узяти до уваги й скільки часу це триватиме.

Крім того, система використовує інформацію, яку отримує від датчиків, встановлених у лінії напування. Вони вимірюють температуру води та ступінь накопичення біоплівки. Як тільки виявляється аномалія, комп’ютерна програма, яка контролює промивний процес, отримує сигнал про автоматичне промивання системи.

Можна встановити необхідну максимальну кількість промивань для вашої системи напування. Коли цього максимуму досягнуто, комп’ютер подає сигнал, який вказує на необхідність вживання подальших заходів.

Детальніше про запобігання утворенню біоплівки та промивання систем напування в травневому номері та в матеріалах наших партнерів на сайті.