Щодо випадків АЧС в Київській, Донецькій, Кіровоградській, Луганській та Миколаївській областях

Відповідно до інформації головних управлінь Держпродспоживслужби в Київській та Донецькій областях, в особистому підсобному господарстві громадянина в с. Підгірці (Обухівський район, Київська область) та СТОВ АФ «Дружба» (Покровський район Донецька область) було зареєстровано загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) та Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної лабораторії (м.Дніпро) 22.12.2017 було встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 010597 п.м./17 та № 001476 п.м./17 від 22.12.2017).

Крім того, відповідно до інформації головних управлінь Держпродспоживслужби в Кіровоградській та Луганській областях, в мисливських угіддях Чутяно - Дмитрівське мисливське угіддя (Знамянський район, Кіровоградська область) та в ДП Сватівське ЛМГ (Сватівський район, Луганська область) було зареєстровано загибель диких свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної лабораторії 22.12.2017 було встановлено діагноз на АЧС (звіти про результати дослідження № 010548 п.м./17 та № 001471 п.м./17 від 22.12.2017).

Також 22.12.2017 ДНК вірусу АЧС було виявлено при дослідженні біоматеріалу, відібраного від трупів домашніх свиней, що були виявлені поблизу с. Троїцьке Новоодеського району Миколаївської області (звіт про результати дослідження Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини № 001478 п.м./17 від 22.12.2017).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів