Сапер Патрон (історії про тваринок на війні)

Найвідоміший чотирилапий сапер України й талісман чернігівських піротехніків. У березні в соцмережах Державної служби з надзвичайних ситуацій з’явився коротенький відос, як Патрон допомагає рятувальникам розміновувати Чернігів. Милий маленький песик у крутій спецформі з шевроном рятувальника відразу полюбився українцям. Патрона стали показувати в новинах, а його власник піротехнік Михайло Ільєв завів улюбленцю інстаграм, зараз у песика 215 тисяч підписників. На сторінці з’являються фото Патрона під час роботи та кумедні домашні кадри. У вільний від розмінування час пес відпочиває на смішній лежанці з качечками, бавиться улюбленими іграшками, купається у ванній та обідає разом зі своїм другом котом Томом.

Офіційно Патрон не є службовою собакою, це улюбленець родини Михайла. Чоловік планував готувати песика до виставок і змагань. Але виявилося, що у собаки дуже добрий нюх, тому піротехнік потроху натреновував ще малого Патрона на вибухівку та порох. Повноцінно працювати сапером песик почав під час війни. Патрон допомагає розміновувати поля та території біля розбитої техніки, а в нагороду отримує улюблений смаколик — твердий сир. Шукати розтяжки в лісах його не пускають, цим займаються інші собаки-сапери.

За два місяці Патрон допоміг знайти понад 230 вибухових пристроїв, а ще встиг провідати дітей в Охматдиті, познайомитися з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо та отримати медаль «За віддану службу», яку йому особисто вручив Володимир Зеленський в Маріїнському Палаці.

Джерело: https://weekend.today