Росіяни хочуть заборонити імпорт білоруського молока

 

Російські виробники закликали уряд ввести тимчасову заборону на імпорт білоруських молочних продуктів.

Згідно з резолюцією Всеросійської наради представників підприємств молочної галузі, учасники закликали уряд країни прийняти ряд термінових заходів з припинення падіння цін на сире молоко і готову молочну продукцію. Про це повідомляє Національний союз виробників молока Союзмолоко.

Крім іншого, пропонується призупинити ввезення сухого незбираного молока (СНМ), сухого знежиреного молока (СЗМ), сухої молочної сироватки та масла вершкового селянського 72,5% і 82,5% жирності з Республіки Білорусь з 4 червня до 1 грудня 2012 року, з метою стабілізації цін на зазначену продукцію на російському ринку і припинення демпінгу з боку білоруських постачальників.

Також пропонується призупинити імпорт сухого незбираного молока (СНМ), сухого знежиреного молока (СЗМ), сухої молочної сироватки та масла вершкового селянського 72,5% і 82,5% жирності з далекого зарубіжжя з 4 червня до 1 грудня 2012 року.

Російські молочники в тому числі наполягають на посиленні функції державного контролю за виконанням Технічного регламенту на молоко і молочну продукцію, особливо в частині неправомірного використання рослинних жирів тропічного походження. Зокрема, пропонується посилити адміністративну відповідальність за порушення техрегламенту, аж до введення штрафних санкцій в розмірі річного обороту підприємства — виробника.

Союзмолоко також ініціює введення значного обмеження імпорту рослинних жирів тропічного походження на територію Російської Федерації, використовуючи механізм квотування з 1 липня 2012 року.

biz.liga.net