Присяжнюк: Створення кооперативів зупинить зникнення сіл з карти України

Відродити села зможе лише економічна мотивація сільських мешканців, зокрема розвиток кооперативного руху. Тому першочергове завдання держави – відродити сільські території. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Ми сьогодні можемо спостерігати, як з карти України зникають села. І це дійсно невтішна тенденція, оскільки саме в сільській місцевості виробляється більша частка сільськогосподарської продукції. А відбуваються такі негативні явища через те, що протягом 20 років ніхто не приділяв увагу розвитку сільських територій. Тож не дивно, що селяни втратили економічну мотивацію і почався процес урбанізації. Тому завдання нинішнього Уряду і Міністерства, що я очолюю, – докорінно змінити ситуацію», – зазначив Міністр.

Так, з 1991 року з мапи України зник 641 сільський населений пункт, з яких 40 селищ і 601 село. Найбільше за цей час зникло сіл на Київщині, Полтавщині та Житомирщині, а найменше - на Волині, Закарпатті та Черкащині. Основна причина цього – відсутність у них жителів або об’єднання з іншими населеними пунктами чи включення до меж міст або селищ міського типу.

Очільник відомства наголосив, що Президент України Віктор Янукович чітко поставив завдання відродити сільські території, в тому числі і завдяки створенню мережі сільськогосподарських кооперативів. Така форма господарювання вирішить не тільки економічні проблеми, з якими стикаються селяни, а й соціальні.

«Лише давши потужну мотивацію селянам, ми зможемо відродити соціально-економічну інфраструктуру сіл. Наразі ми запропонували селянам об’єднуватися в кооперативи і активно їм у цьому допомагаємо. Також ми вже не перший рік виплачуємо селянам дотації за збереження молодняку ВРХ та компенсуємо їм вартість придбання доїльних апаратів, щоб мотивувати їх займатися тваринництвом. А з цього року починаємо виплачувати дотацію за здачу худоби на переробні підприємства. Тому маю сподівання, що найближчим часом з карти України не зникне жодне село, а навпаки, їх більшатиме», – наголосив Микола Присяжнюк.

 

Прес-служба Мінагрополітики