Присяжнюк: Цьогоріч сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК складе 11 млрд доларів

Цьогоріч сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК збільшиться до 11 мільярдів доларів. Досягти цього вдасться завдяки розширенню ринків збуту. На сьогодні Україна вже зарекомендувала себе як надійний партнер, який постачає високоякісну сільгосппродукцію в усі куточки світу. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«У загальному експорті вітчизняної продукції аграрна становить 23%. І цього року зовнішньоторговельне сальдо продукції АПК виросте щонайменше до 11 мільярдів доларів. Це дозволить аграрному сектору закріпити свої позиції у трійці галузей вітчизняної економіки, які мають позитивне сальдо», − зазначив Микола Присяжнюк.
Таких результатів вдасться досягти завдяки розширенню ринків збуту. Як наголосив Міністр, Україна вже зарекомендувала себе в світі як надійний партнер і не планує на цьому зупинятися. До того ж, якість вітчизняної агропродукції відповідає всім міжнародним стандартам. 
«На сьогодні світовий ринок сільгосппродукції та продуктів харчування є найбільш жорстким та зарегульованим. Тож Україні доводиться боротися з потужними конкурентами, що нам успішно вдається», − наголосив очільник відомства. 
Нагадаємо, що в 2012 році сальдо зовнішньої торгівлі продукцією АПК було позитивним і становило 10,3 млрд доларів, що на 60% більше порівняно з 2011 роком. Загальний обіг сільськогосподарської продукції становив 26,1 млрд дол., що на 31% більше.

 

Прес-служба Мінагрополітики