Порівняння методів годування свиней на відгодівлі

Основним типом кормів для свиней у США є сухий вид, де зерно злаків подрібнювали та змішували з іншими сухими інгредієнтами для утворення повноцінного корму. Рідка годівля в Сполучених Штатах не настільки поширена, як у Європі. Деякі виробники використовують комбінування двох типів, де рідкі корми, такі як сироватка, подають разом із повноцінним сухим кормом. Усі ці системи мають свої плюси та мінуси, які ми частково розглянемо в даній статті. На відгодівельних фермах США, як правило, корм транспортують через шнекову систему до годівниць (у такому випадку використовують пряме подання корму від бункера на шнекову систему й далі — на годівниці). В Україні шнекова система транспортування корму також набирає дедалі більшої популярності через її простий конструктив та високу ефективність. Певна частина клієнтів використовує шнекову систему подачі корму від кормового бункера в приміщення на систему цеп-шайби. Таким чином зменшується навантаження на систему транспортування корму цеп-шайба через зменшення кутів і зникає ймовірність виникнення проблем із конденсатом у кутах, які розміщують на вулиці в разі використання транспортування сухого корму через цеп-шайбу без застосування шнекової системи. Для переважної більшості виробників, що використовують сухі повноцінні корми, існує безліч варіантів конструкції годівниці. Можна використовувати традиційні годівниці для сухого годування, годівниці зі зволоженням, круглі годівниці або трубчасті годівниці на всіх фазах виробництва. Кожен тип годівниці регулюється по-різному та має свої переваги і недоліки.

Чимало дрібних виробників спочатку подрібнюють зернові культури, вирощені на власних господарствах, після чого змішують їх із придбаною добавкою, що містить джерело білка, вітаміни та мінерали, аби сформувати повноцінний раціон. Більшість підприємств сучасної свинарської промисловості застосовує більш гнучку та досконалу систему годівлі, яка використовує багато окремих інгредієнтів і преміксів, змішаних між собою, щоб отримати повноцінний корм, який подають поросятам через механічну систему транспортування. Частина виробників і на сьогодні складає раціони на фермах, але з кожним роком збільшується частка великих комбікормових заводів, які виробляють і складають повноцінні раціони для відповідних груп свиней, після чого роблять доставку одразу на господарство. Придбання готових кормів для виробників дозволяє їм перекласти відповідальність за раціон на професійні комбікормові заводи, підтримуючи тільки контроль якості й вивільняючи частину робочої сили для інших потреб на господарстві.

Порівняно з рідкими системами годівлі, годування сухим повноцінним раціоном має перевагу в тому, що пропонує свиням стабільний повноцінний корм із меншим контролем та без залучення кваліфікованого персоналу ферми.

 

ТОВ «Хог Слат Україна»

вул. В. Липківського, 45, офіс 511 Б

м. Київ, 03035, Україна

тел. (067) 446-0101

http://www.hogslat.com.ua

 

Докладніше про це читайте в лютневому номері (№ 2, 2021) журналу «ТС» та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/hogslat_2_2.pdf