Польща попросила Єврокомісію частково зняти обмеження щодо АЧС

Польське міністерство сільського господарства стверджує, що ситуацію з АЧС взяли під контроль. З такою оцінкою згодні не всі, але влада країни все ж подала заяву до Європейської комісії про зняття з деяких регіонів карантинних обмежень.

Наразі в Польщі виявили 213 спалахів вірусу у домашніх свиней. Останній випадок підтвердили понад місяць тому в Люблінському воєводстві. Мінсільгосп наводить дані про те, що в багатьох регіонах осередків захворювання не фіксували більше року. Це дає підстави польській владі звернутися до Брюсселя для зняття обмежень в 60-ти ґмінах (найменша адміністративна одиниця).

Глава Мінсільгоспу Ян Кшиштоф Ардановскі пообіцяв, що, якщо Європейська комісія винесе позитивне рішення, в зонах з обмеженнями будуть вжиті заходи щодо заповнення хлівів свиней. На його думку, на території, раніше постраждалі від хвороби, має повернутися свинарство.

На противагу цьому, деякі експерти застерігають Ардановскі від заяв про «згортання» АЧС, тим більше, що проблеми з недофінансуванням ветеринарної інспекції нікуди не поділися.

Крім того, незважаючи на паузу з вересня в поширенні вірусу серед домашнього поголів'я, дикі кабани продовжують регулярно заражатися АЧС. Так за минулі два місяці виявили 223 випадки, а загальна кількість вогнищ сягнула майже 3000.

 

http://pigua.info