Політологи: Ініціативи Миколи Присяжнюка прискорять аграрні реформи

Ініціатива міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка щодо соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" стане основним фактором прогресу аграрного виробництва та сільської інфраструктури Україні. У цьому переконані вітчизняні політичні експерти.

На думку політолога Вадима Карасьова, сьогодні аграрні реформи повинні бути спрямовані на підвищення рівня життя в сільській місцевості та забезпечення продовольчої безпеки. "Я сподіваюся на те, що ініціатива аграрного міністра щодо соціально-економічного розвитку сільських територій "Рідне село" дійсно стане дієвою для країни. У будь-якому випадку, така ініціатива потрібна країні для поліпшення її продовольчої безпеки і розвитку життя на селі". Політологи переконані: те, що Микола Присяжнюк зосередив увагу аграрного міністерства на розвитку сільських територій, повноцінно забезпечить виконання реформ аграрного сектора. Адже в українському селі в останні десятиліття відбулися серйозні демографічні зміни.

"На сьогоднішній день дійсно існує проблема відтоку сільських жителів у великі міста. І тут слід зазначити, що дана проблема має світовий характер. Згідно зі статистикою, в Україні 25 років тому населення сільських територій складало близько 40%. На даний момент ця частка зменшується і тенденція стає незворотною", - переконаний директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець.

З важливістю ініціативи Миколи Присяжнюка в реалізації аграрних реформ Президента України згоден і кандидат політичних наук Олексій Якубін. "Сьогодні 80% населення має низькі доходи. Велика частина країни - бідна частина, і будь-яка ініціатива, спрямована на поліпшення добробуту тих чи інших верств населення, не може не вітатися. І якщо "Рідне село" буде направлено на створення і розвиток кооперації, заради поліпшення життя на селі і паралельно займатиметься розвитком сільського господарства, в такому разі ця ініціатива дуже важлива і необхідна.

Якщо ініціатива буде пов'язана з якимись партійними проектами, буде проектом, який Партія регіонів зобов'язується виконати, і вона розраховує її дійсно виконати, ця ініціатива зможе допомогти ", - переконаний експерт. Разом з тим, реформування аграрної сфери деякі політологи вважають довгограючими. Політолог Олексій Голобуцький переконаний: ініціатива "Рідне село" може бути успішно реалізована, але на це необхідна достатня кількість часу. "Скажімо так: реформуванням села 20 років ніхто не займався. Те село, яке є сьогодні в Україні, воно не пропорційно за кількістю людей навіть для того, щоб обробляти нормально і ефективно землю", - додав політолог.