Покращуємо продуктивність курей-бройлерів!

Вирощування курей-бройлерів за сучасними технологіями утримання та годівлі потребує використання ветеринарних препаратів не тільки для профілактики інфекційних захворювань, а й для поліпшення метаболічних функцій та корекції резистентності організму. Усе більшої популярності набуває застосування препаратів, кормових добавок, які виготовлені за сучасними нанотехнологіями, із доступного джерела мікроелементів, а також препаратів рослинного походження. Найбільш цікавим з усіх інгредієнтів в цьому сенсі є кремній. Численні дослідження підтверджують, що за допомогою нанотехнологій можна створювати комплексні препарати на основі наночастинок кремнію, котрі мають високу ефективність застосування у птахівничій галузі.

Роль кремнію в житті людини, тварин і рослин довгий час залишалася не зовсім зрозумілою. Побутувала думка про його біологічну інертність, а тому – марність його застосування у тваринництві. Нарешті сучасна наука виправила  цю помилку й визначила важливу роль кремнію в живій природі. З’ясувалося, що кремній займає друге місце після кисню за кількістю й важливістю для нормальної життєдіяльності живої клітини в природі. Основна місія кремнію – створення й функціонування природної захисної системи в живому організмі. Саме кремній керує в ДНК інформацією.

За нестачі кремнію в клітинах порушується баланс обміну речовин. Це виникає тому, що без кремнію більш ніж 70 хімічних елементів просто не засвоюються клітинами або роблять це недостатньо ефективно.

В Україні провідними науковцями разом з ТОВ «АГРОЕКОТЕХ» було розроблено та організовано серійне виробництво унікального вітчизняного препарату – «АРСIЛ». Основне його призначення – це підвищення продуктивності й збереження вирощуваної продукції галузей птахівництва й тваринництва. Унікальність препарату полягає в тому, що головним компонентом у ньому є біологічно активний нанокремній в іонній формі з зарядом «мінус», розмір частинок 2–5 нанометрів. Особливістю цього препарату є те, що кремній знаходиться не в твердій і не в хелатній формі. У 1 л препарату «АРСIЛ» міститься: SiO2 – 20 000 мг. Препарат є екологічно чистим про­дуктом, у якому повністю відсутні важкі метали. Це прозора рідина без запаху, добре розчинна у воді, а тому проста в застосуванні. Для ефективного використання її по­трібно лише додати у воду в пропорції 0,5–1,0 мл на 1 л води для випоювання птиці, свиней, корів.

Основною дією препарату «АРСIЛ» є нормалізація обміну речовин, він є каталізатором окислювально-відновних реакцій, зокрема жирового й білкового обмінів. Сприяє повноцінному засвоєнню вітамінів, макро- та мікроелементів, підвищенню резистентності організму, покращує регенерацію, ріст кісток і ткани­ни, проявляє антибактеріальну та сорбційну активність.

Застосування: у період росту організму, стресового навантаження, для профілактики захворювань, покращення роботи імунної системи.

Клінічні та лабораторні дослідження кормової добавки «АРСIЛ» на курчатах-бройлерах 10-добового віку кросу Кобб 500, проведені Науково-дослідним контрольним інститутом ветери­нарних препаратів та кормових добавок (м. Львів), показали її безпечність та надзвичайну ефективність щодо морфофункціонального стану організму та продуктивності курей.

Детальніше про дослідження препарату «АРСІЛ» і його застосування в травневому номері та в матеріалах наших партнерів на сайті.