Податкова: В АПК ховається п'ята частина тіньової економіки Україні

 

В агропромисловому комплексі ховається 20% тіньової економіки Україні. Про це заявив голова Державної податкової служби (ДПСУ) Олександр Клименко, передає РБК-Україна з посиланням на прес-службу ДПСУ.

"Але є одна проблема - сільгоспвиробників часто використовують у схемах ухилення від оподаткування Пільгові суми витрачаються не за призначенням -. За нашими підрахунками, не менше 20%" тіні "ховається саме в АПК. І наше спільне завдання - зробити так, щоб інвестиції та державна підтримка були спрямовані на тих, хто здатний скористатися цим на користь державі ", - підкреслив Клименко.

Він нагадав, що в рамках спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробникам в 2011 р. залишили на розвиток 13,2 млрд грн нарахованих сум ПДВ. У 2012 р. державна підтримка за цією методикою становить 4,9 млрд грн. Такі преференції мають 15,7 тис. платників. Як повідомляло "Дело", аграрії також мають претензії до податкових органів. Так, наприклад, 300 млн гривень, виділених держбюджетом на компенсації за пересівши загиблих озимих, не користуються попитом з боку адресатів.