Після тривалого падіння ринкова капіталізація аграрних компаній знову зростає

 

Ринкова капіталізація публічних агропродовольчих компаній, що ведуть свій бізнес в Україні, знижувалась фактично цілий рік – з початку весни до кінця 2011 року. Лише в 2012 року ринкова вартість даних компаній почала демонструвати висхідний тренд.

Ринкова капіталізація публічних компаній, що працюють в АПК України, станом на початок квітня 2012 року становить близько 6,3 млрд. дол.. США, що на 10 % менше показника початку вересня 2011 року (7,02 млрд. дол..США). Але якщо розглядати більш короткострокову перспективу, то можна відзначити, що ситуація на ринку цінних паперів агарних компанія покращується, адже за останні чотири місяці їх капіталізація зросла на 26%.

«Пожвавлення активності на фондових ринках по відношенню до агропродовольчого сектору є позитивним сигналом для українських компаній. Він відкриває вікна можливостей по залученню інвестицій. Це особливо важливо в умовах, коли кредитні фінансові ресурси є досить дорогими та не для всіх доступними. Але важливо комплексно розуміти основні аспекти залучення фінансування на міжнародних ринках, і другий міжнародний форум з IPO, що проходитиме 17 квітня в Києві, максимально цьому сприятиме» - наголосив президент Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекс Лісітса.

Вичерпну інформацію про можливості залучення іноземних інвестицій для українських сільськогосподарських компаній і про практичний досвід виходу на зовнішні ринки  українських компаній можна буде отримати під час III. Бізнес-форуму «Успішний вихід українських аграрних компаній на міжнародні фондові ринки: теорія і практика», який УКАБ та агентство «AgriEvent» проводять 17 квітня цього року. Про ключові вимоги інвесторів, етапи виходу на світовий ринок капіталу та основні чинники інвестиційної привабливості розкажуть близько 150 представників передових сільськогосподарських, інвестиційних та юридичних компаній.