Перший спалах пташиного грипу виявили у Франції

У понеділок, 16 листопада, міністр сільського господарства Франції Жюльєн Денорманді повідомив про спалах пташиного грипу штаму H5N8 в департаменті Верхня Корсика. Це перший випадок захворювання на території країни.

Заражених птахів виявили працівники господарства з розведення і продажу птиці, розташованого при парку поблизу міста Бастія, адміністративного центру департаменту. Працівники констатували надзвичайно високі темпи падежу птиці.

В результаті було прийнято рішення знищити все поголів’я курей у господарстві (кілька сотень голів).

У зв’язку з цим випадком, Міністерство сільського господарства з 17 листопада запровадило в країні підвищений рівень небезпеки щодо поширення пташиного грипу. Одночасно було вжито заходів щодо посилення санітарного контролю навколо ураженого захворюванням господарства, а також у його постачальників і фірм-клієнтів.

У міністерстві зазначили, що заздалегідь, протягом кількох місяців, готувалося до можливості появи захворювання на території країни. Це було пов’язано з тим, що вірус поступово поширювався в інших країнах, зокрема в Росії, Казахстані, Нідерландах і Великобританії. Останні випадки загибелі птахів були виявлені в Данії і Бельгії.

Денорманді зазначив, що найближчим часом у Франції можливо будуть виявлені нові випадки захворювання, оскільки вірус в основному поширюється перелітними птахами, які наразі мігрують. У той же час міністр повідомив, що в ситуації, що склалася споживання в їжу м’яса птиці, яєць, фуа-гра та інших продуктів птахівництва є цілком безпечним для людей.

Джерело: https://meat-inform.com