Нова вакцина на ринку України

РОТАГАЛ — інактивована вакцина для пасивної імунізації проти рота-, коронавірусної інфекції та E.coli телят. Вона розроблена на замовлення компанії LIVISTO й перевірена в багатьох країнах світу, зокрема в країнах пострадянського простору.

Відомо, що ротавірус, коронавірус та E.coli, яка містить К99 адгезини, — головні збудники неонатальної діареї телят (S. R. Tzipori, 1981). Задля кращого розуміння мультиетіологічних збудників діареї телят, дії вакцини та механізму імунізації телят розглянемо коротку інформацію щодо самого захворювання, імунної системи телят, отримання молозива та менеджменту групи телят для отримання найкращого ефекту від застосування вакцини РОТАГАЛ.

Синдром неонатальної діареї телят призводить до загибелі 50–70 % телят віком до 45 днів (E. M. Cornaglia, 1992), що спричиняє значні економічні втрати на молочних фермах. РОТАГАЛ дає змогу знизити розповсюдження діареї в стаді, зменшити прояви синдрому неонатальної діареї в телят. Його використання захистить новонароджених телят у перший період життя без застосування протимікробних та інших засобів, які мають обов’язковий період виведення з організму.

Використання РОТАГАЛу покращує загальний стан стада й надовго знижує патогенну навантаженість на імунну систему телят.

Значними перевагами РОТАГАЛу, порівняно з іншими вакцинами проти рота-, коронавірусної та E.coli інфекцій, є:

  • висока ефективність — швидке напрацювання антитіл у корів і телиць, імунітет у теляти набувається з першим випоювання молозива;
  • безпека — відсутність побічних реакцій на введення у корів і телиць;
  • простота у використанні — однократне використання в корів і телиць з розширеними строками введення;
  • нижчі показники тяжкості та поширеності захворювання в стаді.
  • Особливо важливо відзначити другий крок після правильної імунізації корів та телиць — правильне та своєчасне випоювання телят якісним молозивом. Перші 2–6 годин після народження — найкращий період отримання максимальної кількості антитіл з молозива. Кількість молозива має відповідати не менше 10 % від маси тіла новонародженого теляти.
  • Дія вакцини РОТАГАЛ на телят відбувається двома шляхами: прямий — нейтралізація антигенів у кишківнику, непрямий — утворення резервуару антитіл у крові, який використовує кишкова стінка в разі потрапляння збудника в організм.
  • Зручне дозування — по 5 та 30 доз у флаконі. Розширений строк введення тільним коровам і телицям — 1–3 тижні до розтелу. Це показники зручності, які підходять для будь-яких ферм в Україні.

Докладніше про це читайте в листопадовому (№ 9/2021) номері журналу та на сайті в матеріалах наших партнерів.

http://www.ait-magazine.com.ua/sites/default/files/livisto_1.pdf