Названо 5 важливих фінансових моментів у законопроекті про ринок землі

Радник прем'єр-міністра Олексій Мушак назвав 5 фінансових моментів земельної реформи, зазначених у фінальній версії базового законопроекту про ринок землі №2178-10. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Фінальна версія базового законопроекту 2178-10 наступна:

  • Ні кешевим розрахункам за землю. Лише безготівкова оплата.
  • Покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля.
  • Для стимулювання кредитування земельних угод банки отримують додаткові права. Перше, вони зможуть набувати землю у свою власність в разі неповернення кредиту. Це посилення прав кредитодавця, яке збільшує готовність банка кредитувати аграріїв.
  • На банки не буде розповсюджуватися обмеження 10 тис. га в одні руки. У нас порядку 50 банків готових кредитувати земельні угоди. Відповідно обмеження в 10 тис. грн дозволило б кредитувати покупку лише на 500 тис. га. А це менше 2% ринку.
  • В разі вилучення заставної землі у свою власність банк має протягом 2 років продати її на електронних торгах. В іншому випадку земля вилучається у банка по спеціальній процедурі.

Олексій Мушак додав, що окремою задачею після голосування цього закону буде робота з підзаконними актами НБУ.

Треба підвищити коефіцієнт покриття на землю з нинішніх 0.35 до 1.0. Бо в-іншому разі під землю вартістю $100 тис. можна буде взяти кредит лише на $35 тис. А також змінити критерії до позичальників під земельні операції. Бо наразі велика кількість фермерів, маючи прибутковий бізнес, працюють в тіні і не зможуть довести банку свою платіжну спроможність. І, відповідно, будуть поза кредитним ринком, — зазначив він.

Джерело: https://agropolit.com