На Полтавщині хочуть відновити ферму, яку зруйнувала російська ракета

Костянтин Пархоменко з Терешківської громади шукає гроші для відбудови своєї ферми, яка зруйнована через ракетний удар російської армії. Від влучання боєприпасу загинув сторож, близько 30 овець та кіз, зруйновані дві будівлі, а ще – згоріла техніка, повідомив Суспільному фермер.

Уламки будматеріалів, згоріла техніка, туші мертвих кіз та овець – наслідки ракетного удару російських військ по фермі Костянтина Пархоменка.

"Почув, що вдарила бомба. Жінка подумала, що у нас. Я не повірив. Передзвонили сусіди, кажуть, що вдарила бомба. Ось так я дізнався. Передзвонив хлопцям, які тут були. В одного руки трусяться, він не зміг з першого разу підняти телефон. За п’ятим чи за шостим разом я з ним здзвонився і він мені сказав, що Женю вбило, сарай горить", – говорить фермер Костянтин Пархоменко.

Ферму чоловік заснував близько семи років тому. Починав, каже, з 20 овець. Нині, також вирощує корів, коней та кіз. До ракетного удару їх було близько 200. 35 кіз та овець загинули.

"Одразу психонув, думав, якби його розпродати, а потім люди почали приїздити і наші "Асоціація фермерів Полтавщини" сказали, що допоможуть, людей багато сказали, що допоможуть. Я його все будував, робив. Будуть вважати за потрібне допомогти – допоможуть, не будуть вважати – це їх справа", – додав фермер.

Ракетного удару на Полтавщині російська армія завдала ввечері 15 квітня. Від нього загинув місцевий сторож. Чула звук вибуху місцева жителька Наталія Кирпань.

"Це було о пів на 12-ту ночі. Я сиділа і дивилася кіно на ноутбуці. Почула – вже оголосили тривогу, прийшла СМС-ка. І пролунав такий звук, якого я ніколи не чула. Це було так страшно", – говорить жителька Терешківської громади Наталія Кирпань.

"Світло було вимкнене, спочатку був спалах, потім звук вже. Жінка зайшла, каже, якийсь спалах, ходімо подивимось. Злякались усі, малий теж злякався. Навіть не звернули увагу, котра година була", – говорить переселенець, житель Терешківської громади Віталій Семиряшко.

Суму збитків від удару фермер поки не порахував.

"Сьогодні (18 квітня - ред.) була створена комісія, до складу якої входять кваліфіковані фахівці, юристи, архітектори, задача яких – встановити збитки, які були заподіяні. Задача самоврядування – провести цю процедуру оцінки, подачі, для компенсації з боку держави цих втрат. Нам необхідно подавати до наших правоохоронних органів заяви і звертатися до кримінальних міжнародних судів", – каже голова Терешківської громади Віталій Турпітько.

За словами голови громади, на підрахунок збитків потрібно близько тижня. Після цього і подаватимуть заяви до правоохоронців.

Джерело: https://suspilne.media