На Карлівщині внаслідок використання небезпечного гербіциду загинуло понад 80 бджолосімей

Фермер-орендар обприскав гербіцидом «Раундап» посіви сої в межах населеного пункту, що заборонено законодавством

Артем Багачов, мешканець Мартинівської громади, яка розташована на території колишнього Карлівського району, поскаржився на дії місцевого фермера та, на його думку, невідповідну реакцію з боку державних контролюючих органів.

— Я є депутатом Мартинівської сільради, член ТрО. За моєї каденції рада виділила немісцевим учасникам АТО в межах населеного пункту земельні ділянки (на яких були пасовища). Потім ці ділянки були продані та сформовані в один великий наділ. Днями місцевий фермер самохідним обприскувачем обробив посіви генномодифікованої сої (на площі 6 га) небезпечним гербіцидом «Раундап», який може викликати у людей онкозахворювання. Саме тому використання цього гербіциду у межах населених пунктів заборонено. За 200 метрів від цих посівів у мого батька розташована пасіка. В результаті використання гербіциду загинуло понад 80 бджолиних сімей. Збиток становить 900 тис. грн, а моя родина залишилася без бізнесу.

На місце я викликав карлівських представників Держпродспоживслужби та поліцію. Останні зафіксували мою заяву. Щодо санітарних інспекторів, то їх дії мені здалися дивними, адже в акті не було вказано, на якій саме ділянці вони зафіксували порушення законодавства, хоча проби гербіциду вони надіслали до київської лабораторії.

З огляду на це, я хочу привернути увагу державних та правоохоронних органів і на цей випадок використання небезпечного гербіциду в межах населеного пункту і на саму реакцію державних інспекторів. Бо якщо все залишити без змін, то недобросовісні фермери та корумповані чиновники й далі труїтимуть місцевих мешканців. Не таку Україну я хочу захищати у лавах тероборони.

Джерело: https://poltava.to