На Чернігівщині відбудовують молочну ферму зруйновану рашистами

На молочнотоварній фермі «Напорівське» із Чернігівщини, яку росіяни вщент розбили та вбили там 110 корів, розпочалися роботи з відбудови господарства. Про це повідомляє Dairy Global.

«Ми все ще сподіваємося посіятися, хоча наша техніка в основному знищена. Осколками та прямими обстрілами наші паливні баки пошкодили, тому нам не вистачає дизельного пального. На щастя, майже всі наші співробітники вижили, і ми повинні піклуватися про них і давати їм роботу», — розповів керівник господарства Григорій Ткаченко.

За його словами, намагатимуться засіяти принаймі частину полів з наявних 1,5 тис. га. Проте на узбіччях та полях багато мін та інших вибухових предметів, залишених росіянами, і розмінування займає багато часу. 

«Наразі ми ремонтуємо господарські будівлі, а сервісна команда компанії «ДеЛаваль» допомагає нам ремонтувати доїльну залу. Ми зібрали корів, які розбіглися з ферми під час обстрілу, і сподіваємося відновити доїння деяких із них за декілька тижнів», — додав фермер. 

Оскільки в Україні поки що не створено офіційних систем компенсації для відновлення ферм, Григорій Ткаченко покладається на зовнішню допомогу, щоб відновити роботу ферми.  

«Систему StarLink ми отримали від нашого колеги Кейса Хузінхи, співвласника та директора господарства «Кищенці». Завдяки цьому ми підключили інтернет у будівлі, яка тепер замінює нам офіс, хоча стільникового зв’язку досі немає та є проблеми з електроенергією. Допомогли нам і сусідні господарства з паливом для дизель-генератора. Попереду у нас довгий шлях до відновлення, але ми віримо в перемогу України й не збираємося покидати свій аграрний бізнес чи зупиняти господарство», — зазначив Григорій Ткаченко. 

Джерело: https://kurkul.com