На 2,3% виросла собівартість виробництва продуктів тваринництва

За даними Державної служби статистики, в жовтні загальний індекс витрат на виробництво аграрної продукції дещо знизився (-0,9%). Утім відбулося це за рахунок рослинництва, собівартість виробництва у галузі тваринництва навпаки зросла.

Витрати у тваринництві в жовтні зросли на 2,3%, а в рослинництві знизились на 2,1%.

Що ж до загальних витрат на сільськогосподарське виробництво за січень-жовтень, то спостерігалось незначне зростання (+0,8%). Зокрема собівартість у тваринництві зросла на 0,4%.

Варто зазначити, що, наприклад, собівартість виробництва свинини в Україні – одна з найвищих у Європі. Знизити витрати у цьому секторі можна завдяки зміні системи харчування, зокрема дешевших кормів. Утім тут важливо знайти баланс, щоб здешевлення корму не мало негативного впливу на продуктивність.

Зекономити на відгодівлі можна, використовуючи дешевші, але не менш поживні компоненти. Так, кукурудзу можна замінити побічними продуктами цієї рослини, говорить директор ТОВ “Краснопільський ММК” Ігор Вощенко.

“На експорт іде ціла кукурудза, а відходи лишаються. Якщо зробити їх аналіз, то вміст білка там вищий, ніж у цілій кукурудзі — до 16%. І це хороший продукт для годівлі свиней”, – зазначає пан Вощенко.

Джерело: https://meat-inform.com