Молочні фермери південно-cхідного регіону США подали колективний позов проти молочного кооперативу DFA

У США молочні фермери південно-східного регіону подали федеральний колективний позов проти Dairy Farmers of America (DFA), звинувативши найбільший молочний кооператив США в порушенні федеральних антимонопольних правил.

У позові стверджується, що DFA обмежив можливість молочних фермерів північно-східного регіону продавати сире молоко сорту A комусь на ринку, крім самого кооперативу DFA.  У позові стверджується, що коли кооператив DFA розширив свою діяльність у сфері переробки молока, він почав віддавати перевагу інтересам своїх переробних холдингів у купівлі сирого молока за найнижчими цінами, а не інтересам своїх членів-фермерів отримати найвищу ціну за своє молоко, таким чином створивши монопсонію.

У позові також зазначено, що DFA використовує свою ринкову владу, щоб створити цінове середовище, яке підштовхує інші молочні кооперативи «на межу банкрутства», залишивши ці кооперативи «без вибору», окрім як приєднатися до DFA шляхом злиття.

Північно-східний регіон DFA включає Вермонт, Нью-Йорк, Коннектикут, Род-Айленд, Массачусетс, Нью-Гемпшир, Мен, Нью-Джерсі, Меріленд, Делавер і більшу частину Пенсільванії, за винятком найзахіднішої частини.

Скарга була подана до окружного суду США округу Вермонт, розгляд триває.

Джерело: https://infagro.com.ua