МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК: «ВІДНОВЛЕННЯ ПОСТАВОК УКРАЇНСЬКИХ СИРІВ ДО РФ ПОТРЕБУЄ ГАРМОНІЗАЦІЇ СТАНДАРТІВ ОБОХ КРАЇН»

Для відновлення поставок продукції вітчизняних сироробних підприємств на російський ринок потрібно уніфікувати технічні регламенти України та Росії у сфері безпечності та якості продовольства. Про це вчора, 3 березня, на прес-конференції за участі Голови Росспоживнагляду Геннадія Онищенка повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Як зазначив Міністр, на сьогодні потенціал Росії та України в аграрному секторі є значним, саме тому питання якості та безпечності продовольства має велике значення для обох країн. Тож Україна має уніфікувати стандарти виробництва не лише до світових вимог, а в першу чергу, до норм тих країн, з якими Україна веде торгівлю.

«На сьогодні виникає дуже важливе питання гармонізації стандартів у рамках тих країн, які ведуть між собою торгівлю та в рамках світових стандартів. Тому наше завдання - якомога швидше уніфікувати законодавство та вивести виробництво продуктів харчування на рівень тих стандартів і технічних регламентів, які ми задекларували в угодах з іншими країнами», - зауважив Міністр.

Наступного тижня Росспоживнагляд направить інспекторів для перевірки «Пирятинського сирзаводу» і ТОВ «Прометей», які в сукупності реалізують понад 60% від загального обсягу сиру, що експортується до РФ. А протягом найближчих двох днів буде створена двостороння робоча група для уніфікації стандартів двох країн у сфері якості і безпечності харчових продуктів.

«Ми домовилися, що протягом 2 днів створимо спільну робочу групу, яка забезпечить вирішення усіх спірних питань. А саме – завершення інспектування підприємств, гармонізації технічних стандартів, забезпечення контролю за якістю продукції по всій вертикалі та визначення сертифікованих лабораторій, що візьмуть на себе відповідальність за якість експортованої продукції. Це спростить систему контролю, підвищить взаємну довіру та відкриє нам російський ринок», - зауважив очільник Мінагрополітики.

Прес-служба Мінагрополітики.