Микола Присяжнюк: Дії Президента та Уряду спрямовані на підтримку динамічного розвитку українського села

 

Дії Президента та Уряду спрямовані на підтримку динамічного розвитку українського села. Про це в ефірі «5 каналу» заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

Міністр акцентував увагу на тому, що Україна є учасником Світової організації торгівлі та знаходиться на шляху підписання угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

«І сьогодні нам необхідно бути конкурентними, дати нашому споживачу якісну продукцію, якісні продукти харчування і при цьому в економічних рамках регулювання намагатися мінімізувати імпорт продуктів харчування сільськогосподарської продукції», - зазначив він.

Урядовець наголосив на тому, що нинішня влада чітко усвідомлює потреби світового та внутрішнього ринку споживання сільськогосподарської продукції, а також - необхідність наявності соціально направлених проектів в аграрному секторі. «Частина проектів в аграрному секторі, в сільському господарстві є соціально направленими. Уряд прийняв постанову, яка передбачає фінансову підтримку одноосібних господарств. І ми будемо укріпляти й розробляти заходи, які дадуть можливість підтримувати сільську родину», - відзначив М. Присяжнюк.

Він зауважив, що відповідні завдання ставить і Президент України. «Українське село почне динамічно розвиватись. Адже українське село не може бути поза межами суспільного та економічного життя. Український селянин потрібен державі, він є частиною українського суспільства. І український селянин може своєчасно, в повному обсязі забезпечити українського споживача і зовнішні ринки якісною, екологічно чистою продукцією», - сказав урядовець.

Також щодо обсягів врожаю, які можна очікувати цього року, Міністр повідомив:

«Якщо аналізувати прогноз аналітиків - і національних, і світових, – ми бачимо, що будемо мати валовий урожай зернових 47-50 мільйонів тонн у цьому році».

«Це забезпечить продовольчу безпеку. По друге – це дасть нам можливість зберегти свої позиції на зовнішніх ринках», - додав він.