Майже тисяча корів та півмільйона домашніх птахів загинули від обстрілів окупантів на Донеччині

11 сільгосппідприємств Донецької області вже зазнали збитків на сотні мільйонів гривень. Підприємства евакуюються, але не всі це зробили. Через обстріли гинуть корови, свині, домашні птиці, кролі та інші.

Про це повідомляє начальниця обласного управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Олена Рибакова.

Станом на 11 травня відомо, що 11 сільгосппідприємств Донеччини вже зазнали збитків на суму близько 410 млн грн. Але це ті, підприємства, які знаходяться на контрольованій території Донецькій області. Тому ці дані не повні.

“Крім руйнування ферм і господарських також загинуло дуже багато тварин сільськогосподарських. Це 900 корів, більше тисячі свиней, 503 тисячі голів птиці, 3 000 голів кролів”, — розповідає Олена Рибакова на брифінгу.

Вона додає, ця статистика нагадує про необхідність евакуюватися з регіону, де йдуть запеклі бої з окупантами. Є ферми, де тримали корів і вони ухвалили рішення перевезти своє господарство в західні регіони країни. Серед евакуйованих тварин також є племінні, яку коштують дорожче звичайних корів.

Евакуюються з Донеччини і бджолярі. Деякі звертаються по допомогу з розміщенням.

Втім є ті, хто не може евакуюватися, наприклад підприємства мисливства, оскільки вони прив’язані до своєї землі.

Джерело: https://freeradio.com.ua