Кредити для малого бізнесу: Зеленський підписав закон про портфельні держгарантії

Президент Володимир Зеленський підписав закон «про внесення змін у держбюджет на 2020 рік щодо надання державних гарантій на портфельній основі та впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом» № 873-ІХ, який парламент ухвалив на початку вересня.

Як повідомляє Офіс президента, документ спрямований на розширення можливості доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих та середніх підприємств.

Згідно із законом, у поточному році держава може надати портфельні гарантії в обсязі до 5 млрд грн. Для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються українським мікропідприємствам та МСБ, у розмірі, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів та 80% за кожним окремим кредитом, необхідне рішення Кабінету Міністрів, погоджене з комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

У документі зазначається, що порядок відбору банків-кредиторів та умови надання державних гарантій на портфельній основі, розмір і вид забезпечення, що надається такими суб’єктами господарювання, встановлюються урядом. Надання таких гарантій оформлюється у вигляді договору між Міністерством фінансів і банком-кредитором.

Крім того, закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом, «що дасть змогу реалізувати ініціативи Президента України щодо доступного іпотечного кредитування».

Раніше для кредитування малого бізнесу було виділено 5 млрд гривень, відповідну програму затвердила Верховна Рада.

В Україні програма іпотечного кредитування за тиждень зросла на 1,5%.

Джерело: https://ua.news