Косюк сплатив борг МХП та сподівається засіяти 90% земельного банку. Що відомо з фінансового звіту компанії

Компанія розпочала весняну посівну та планує засіяти 340 000 га земельного банку/

МХП відновило виробництво курятини приблизно до 85% від довоєнних потужностей, повідомляється в фінансовому звіті компанії за 2021 рік. В агрохолдингу сподіваються, що в другому півріччі вони зберуть врожай зернових з 90% земельного банку. Зараз у компанії тимчасово окуповані 2000 гектар у Сумській області з 370 000 гектар.

Ключові факти:

  • У 2021 році виручка МХП зросла на 24% до $ 2,4 млрд здебільшого внаслідок зростання продажів м’яса. Чистий прибуток склав $353 млн. EBITDA склала $648 млн проти $340 млн минулого року.
  • Експортна виручка зросла на 25% до $ 1,3 млрд. З початком війни МХП вимушені були обмежити продаж як всередині, так і за межами країни і зменшили використання потужностей птиці до 80-85%. Протягом березня та квітня команда МХП розробляла альтернативні експортні маршрути. Компанії переорієнтувалась з експорту морським транспортом на автомобільний. Вивчають можливості експорту залізницею. Також працюють на відновленням експорті в Саудівську Аравію, США та Арабські Емірати через морські порти інших країн.
  • Європейська фабрика Perutnina Ptuj не постраждала через війну в Україні. Вони незалежні і мають власні ланцюги постачання. У 2021 році потужності цієї компанії зросли на 10% та склали 111 973 тонн
  • Компанія розпочала весняну посівну та планує засіяти 340 000 га земельного банку.
  • Через війну МХП вимушено зупинила роботу мʼясопереробного заводу Український бекон. Тут вироблялась продукція бренду ʼБащинськийʼ. Зараз МХП працює над введенням подібних виробничих майданчиків на інших потужностях МХП або на орендованих приміщеннях інших українських мʼясопереробників.
  • Через війну рада директорів МХП вирішили не виплачувати фінальні дивіденди. Це допоможе компанії зберегти ліквідність та підтримувати поточну діяльність.
  • Компанія WTI Trading Limited яка належить Юрію Косюку і володіє 59,7% акціями МХП у грудні 2021 року повністю віддала борг компанії. 21 січня 2020 року рада директорів МХП надала WTI позику на $80 млн.

Джерело: https://borgexpert.com