Компенсацію за збитки від АЧС отримають 73 господарства на Одещині

Майже мільйон гривень компенсації виділила місцева влада господарствам Кілійського району Одеської області, що постраждали від африканської чуми свиней.

“Всього в програмі передбачили на ці цілі 963 тис. грн. За підрахунками комісії міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, від спалаху захворювання АЧС постраждали 73 місцевих жителя: 46 осіб в Кілії, 22 — у Шевченковому і п’ятеро — в Лісках, у яких вилучили 585 заражених або загиблих тварин”.

Про компенсацію збитків господарствам, що постраждали від поширення вірусу африканської чуми свиней, а саме карантинних заходів, вилучення і утилізації тварин, на Одещині було повідомлено ще в лютому поточного року. Усі причетні особи зможуть отримати кошти вже цього місяця.

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів, ухваленої 12 грудня, можливості по відшкодуванню збитків, отриманих внаслідок вилучення тварин у період карантину або карантинних обмежень, розширюються. Так, на це тепер можуть бути спрямовані бюджетні кошти, передбачені на виконання протиепізоотичних заходів. Про це повідомила Держпродспоживслужба. Щоправда така компенсація передбачається лише для фізичних осіб.

Джерело: https://meat-inform.com