Ініціатива Help Women Agro in Ukraine для підтримки жіночих підприємств аграрного сектору

Україна вже давно позиціонується як гарант продовольчої безпеки в багатьох країнах світу завдяки традиційно потужному експорту продовольства. Внесок України у світовий продовольчий ринок у 2021 році є еквівалентним забезпеченню продовольством близько 400 млн людей.

Наприклад, постачання пшениці з України становить понад 10% річного споживання для 15 країн, у тому числі 28% — забезпечення потреб Індонезії, 21% — Бангладешу. Єгипет імпортує майже 80% пшениці як з Російської Федерації, так і з України.

Наразі збої в торгових ланцюгах внаслідок війни з Російською Федерацією через блокаду морських портів вже мають негативні наслідки для продовольчих систем цих країн та їхньої продовольчої безпеки загалом.

Щоб мінімізувати наслідки світової продовольчої кризи під час війни, необхідно захищати та підтримувати сільськогосподарське виробництво в Україні. Половина українських підприємств (52%) працюють навіть під час війни, щоправда, з обмеженнями. Більшість компаній підтримують гуманітарну допомогу в країні:

 • 41% — допомагає фінансово;
 • 35% — забезпечують працівників, які захищають країну;
 • 31% — постачає продукти;
 • 29% —  надають послуги;
 • 16% — задовольняють потребу в ліках;
 • 9% — сприяють в обороні.

Актуальною проблемою наразі є необхідність підтримки жінок-підприємців, які працюють в аграрному секторі та постраждали від війни з Російською Федерацією. У малих містах і селах, постраждалих від війни, живуть і працюють фермери та малі/середні сільськогосподарські виробники, майже 30% з яких — жінки. Ряд досліджень показують, що лідерство жінок в економічному житті (діловій діяльності) є важливим фактором стабільного зростання та розвитку на рівні країни, громади чи окремого підприємства.

Ці чи будь-які інші причини є ключовими для реалізації принципу ґендерної рівності, закріпленого в 17 Цілях сталого розвитку ООН. Жінки сьогодні і на полі бою, і в тилу, забезпечують роботу економіки, утримують родини, піклуються про дітей та людей похилого віку.

 

Про ініціативу

ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі» в співпраці з міжнародними партнерами реалізовує ініціативу Help Women Agro in Ukraine з підтримки українських підприємців, які працюють в аграрному секторі та постраждали від війни з Російською Федерацією. 

 

Серед потенційних напрямів підтримки:

 • фінансова підтримка
 • партнерство та співпраця з міжнародними партнерами з метою просування продукції на зовнішніх ринках
 • менторство
 • залучення провідних експертів в галузі для отримання міжнародного досвіду
 • стипендія на навчання за міжнародними програмами підвищення ділових навичок в аграрному секторі
 • серія статей
 • випуск подкастів

 

Як взяти участь в ініціативі?

Ви підприємиця та потребуєте допомоги — заповніть форму за посиланням.

Маєте можливість надати підтримку та допомогу підприємцям — заповніть форму за посиланням

 

Період реалізації ініціативи:

1 травня — 30 червня 2022 року.

Реалізація цієї ініціативи дозволить налагодити партнерство та співпрацю між підприємствами, підтримати жінок-підприємиць у контексті відновлення/реконструкції діяльності та подальшого розвитку економіки та бізнесу у післявоєнний період.

Джерело: https://business.diia.gov.ua