Європейський ринок може закритись для української продукції тваринництва

Якщо українське законодавство не буде адаптоване до нормативів Євросоюзу, з 2022 року експортери продукції тваринництва можуть втратити великий ринок. Регулювання в Україні має бути змінено відповідно до нового регламенту ЄС, зазначає Віталій Башинський, національний координатор проєкту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO).

За словами експерта, щоб продажі до країн ЄС не обмежували, потрібно, перш за все переглянути законодавство щодо стійкості до протимікробних препаратів у тваринництві та благополуччя тварин.

“Сьогодні в Україні вже широкомасштабно застосовується програма державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та інших забруднювачів у продукції тваринного походження. Саме завдяки цій роботі Україна на сьогодні є експортером своєї тваринницької продукції до ЄС”, – цитує пана Башинського “Укрінформ”.

Варто зазначити, що за даними Державної статистичної служби, у січні – вересні експорт тварин на продукції тваринництва з України до ЄС скоротився на 10,2%.

Джерело: https://meat-inform.com