Фальсифікати займають третину російського молочного ринку

Молочна галузь Росії втрачає як мінімум 30 відсотків ринку через присутність на ньому фальсифікованої продукції, заявив голова правління Національного союзу виробників молока Андрій Даниленко на нараді в Мінсільгоспі.

Раніше у відомстві вже повідомляли, що щорічний обсяг виробництва молочної продукції, що містить рослинні жири, оцінюється в 4 мільйони тонн. І навіть розкривали технологію. З цілісного молока отримують жир, який використовується у виробництві дорогий сметани, масла. А в очищене від натурального жиру молоко додають масло. Так, з одного літра молока може вийти два, від цього і навар більше. Масла у вогонь підлив учора Андрій Даниленко. За його словами, з 138 найменувань товарів, перевірених галузевим союзом, 82 виявилися фальсифікатами. "30 відсотків ринку займає пальмова і кокосова олія.

Морозивники вже забули про те, що таке купувати вершкове масло. У адигейській сирі, виробленому в Санкт-Петербурзі, молочний жир не виявлено!", - Вигукував Андрій Даниленко. Назвавши ситуацію катастрофічною, він поскаржився, що результати перевірок ігнорують контрольні відомства. «Жодне з наших звернень до Россільгоспнагляду, в Роспотребнадзор і в ФАС не призвело до суттєвого покаранню», - обурювався Даниленко. Справедливості заради варто відзначити, що, наприклад, глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко в лютому і березні цього року змусив неабияк понервувати українських виробників сиру.

Поставки їх продукції були припинені в Росію через те, що фахівці відомства виявили в ній пальмове масло. До речі, тільки за місяць заборони українські виробники втратили більше 20 мільйонів доларів США. Крім Україні, поставки молока Росія щорічно обмежує і для Білорусі. Правда, в цьому випадку проблема вирішується мирним шляхом. Керівники аграрних відомств двох країн підписують угоди. А офіційна причина звучить так, що Росія змушена обмежити білоруські поставки в сезон «великого молока». Влітку корови дають його дійсно більше. Що б там не було насправді - прагнення повністю захопити ринок або благе бажання захистити його від фальсифікату, морозиво є дійсно неможливо.

Як вирішити цю проблему? За словами Андрія Даниленка, на рахунок пальмового масла «має бути вольове рішення на рівні першої особи». Заступник міністра сільського господарства Олександр Петриков повідомив, що Мінсільгосп розробив техрегламент на молоко і обіцяє відстоювати його в рамках Митного союзу. Також потрібні додаткові заходи по захисту ринку молока, які б включали митно-тарифне регулювання, подальше вдосконалення відносин з тією ж Білоруссю. І, звичайно, молочники просять гроші у держави.

В Союзмолоко порахували, що галузі потрібно 25 мільярдів рублів на рік на компенсацію наслідків від приєднання Росії до СОТ. Рівень захисних заходів, на думку представників спілки, знизиться на 10 відсотків. «Тому імпортна продукція з'явиться на нашому ринку ще на 10 відсотків дешевше, ніж сьогодні», - повідомив Андрій Даниленко. На його думку, галузі потрібні дотації. Союзмолоко домагається, щоб субсидії на літр товарного молока вищого і першого сорту склали три рубля на літр. Однак мінфін, за словами Даниленка, поки готовий піти на 1, 5 рубля.