Екс-міністр розповів, як обернути на користь відмову Росію від українського сиру

 

Олександр Баранівський: Молочне виробництво можна переорієнтувати на внутрішній ринок. Фото: radiosvoboda.org Внутрішнє виробництво молока в Україні забезпечує лише 30% фізіологічної норми споживання. Про це заявив колишній міністр аграрної політики Олександр Баранівський у ефірі "Ера FM".

"Якщо брати молоко, то фізіологічна норма споживання на одну особу - 390 літрів. За наймінімальнішими підрахунками, нам потрібно для власного споживання 17 мільйонів тонн молока. Минулого року, якщо вірити статистиці, вироблено трошки більше 9 мільйонів. Але я прогнозую, що на ринок потрапило мінус 6 мільйонів, тобто утричі менше, ніж потрібно", - сказав він.

За його словами, у такій ситуації заборона Росією ввезення деяких видів українських сирів може позитивно вплинути на молочне виробництво, якщо уряд переорієнтує його на внутрішній ринок.

"Як на мене, дуже добре, що Росія зараз не бере наші сири. Уряду необхідно вжити заходи для розвитку внутрішнього ринку. Скажімо, дотувати виробництво того ж сиру чи дотувати нормально молочну продукцію. Селянин буде продавати свою продукцію по відповідній ціні, й вона буде удвічі дешевшою в магазині, ніж є сьогодні. Наш споживач почне купувати цю продукцію, і це дасть розвиток усьому тваринництву", - наголосив Баранівський.

Утім, як розповів екс-міністр, нині система дотації тваринництва в Україні відсутня.

"Україна - 32 мільйона гектарів ріллі, 46 мільйонів населення... і купуємо молочні продукти, те саме масло, у Білорусі. Це жах, такого не повинно бути, це катастрофа. Не знаю, хто радить у цих питаннях президенту та прем'єру, але радники нікудишні. Переконаний, що вони у цілому не знають проблеми ... Сьогодні є величезна загроза продовольчій безпеці України", - зазначив Баранівський.